HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Po policajnom prenasledovaní našli policajti na sedadle vodiča pitbula

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Muž vo Washingtone bol zatknutý po tom, čo sa snažil vysvetliť polícií, že učí psa šoférovať

„Incident sa odohral v nedeľu popoludní po tom, čo polícia dostala správy o vodičovi ktorý narazil do dvoch vozidiel v oblasti južne od Seattlu a následne z miesta nehody ušiel,“ informovala štátna policajtka Heather Axtman.

Povedala, že pohotovostné služby následne prijali niekoľko hovorov o tom, že auto ide po ceste nekonzistentne a pohybuje sa rýchlosťou viac ako 160 kilometrov za hodinu, píše asiatimes.com

Axtman povedala, že keď dôstojníci prenasledovali vozidlo a priblížili sa k nemu boli šokovaní, keď uvidel pitbula na sedadle vodiča a muža, ktorý točil volantom a tlačil plynový pedál zo strany spolujazdca.

Pronásledovanie sa skončilo po tom, ako polícia nasadila zastavovací pás a následne zatkla 51-ročného Alberta Tita Alejandra, ktorý bol obvinený z viacerých zločinov vrátane vedenia vozidla pod vplyvom drog. „Keď sme ho vzali do väzby … priznal našim policajtom, že sa snaží naučiť svojho psa šoférovať,“ povedala Axtman.

„Už takmer 10 rokov som policajtka a zažila som veľa výhovoriek keď som ľudí zatýkala alebo ich pokutovala za porušenie pravidiel cestnej premávky, ale nikdy som nenarazila na ospravedlnenie, že pes šoféroval,“ dodala a zasmiala sa.

Axtman povedala, že pitbul nebol voči dôstojníkom agresívny a bol umiestnený do útulku pre zvieratá.

Austrálski vedci vyvíjajú „pandemické drony“ na detekciu COVID-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info