fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI ZAHRANIČIE

Opitý, zranený a bez rúška kládol odpor policajtom. Mužovi hrozí veľká pokuta

zdroj: https://www.facebook.com/PolicieCZ/

Niekoľko tisíc českých korún na pokuty si bude musieť pripraviť tridsaťosemročný muž z Otrokovíc, ktorý sa opil, porezal na ruke a utiekol z domu. Informuje portál novinky.cz .

Keď ho policajti a záchranári našli a snažili sa ho ošetriť kládol odpor. Nemal rúšku ktorú je momentálne povinný mať nasadenú na verejnosti každý v Česku aj na Slovensku. Tie ktoré mu poskytli zdravotníci ihned‘ zničil.

„Keď muž utiekol z domu, jeho manželka v obave o jeho zdravie zavolala na linku tiesňového volania polície a išla ho hľadať. Keď muža našla, policajti kvôli jeho zraneniu privolali záchranárov. Dychová skúška u neho ukázala hodnotu 2,65 promile, „informovala v piatok hovorkyňa zlínskej polície Monika Kozumplíková.

Nie som opitý, len som si dezinfikoval ústa proti koronavírusu, tvrdil vodič

„Hliadka policajtov z pohotovostného a eskortného oddelenia muža niekoľkokrát vyzvala, aby si nasadil rúšku a aby si ľahol na lehátko, čo bolo nutné k jeho prevozu do nemocnice.

Muž však nerešpektoval žiadny z pokynov zdravotníkov ani policajtov, preto ho museli policajti na ležadlo položiť silou a záchranári ho mohli konečne previezť do nemocnice, „opísala hovorkyňa.

„Za neuposlúchnutie výzvy policajtov a za porušenie vládneho nariadenia o nosení ochrany tváre na verejnosti hrozí mužovi v správnom konaní niekoľkotisícová pokuta,“ uzavrela Kozumplíková.

Muž v karanténe hrozil rodine zabitím, pľuval aj na policajtov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info