HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Proces s podnikateľkou Eleonórou K. je pre koronavírus zrušený

TASR

Proces s východoslovenskou podnikateľkou Eleonórou K., predtým známou ako Eleonóra M., a ďalšími spoluobžalovanými z podvodov, naplánovaný pred Okresným súdom (OS) Bratislava I od utorka (31. 3.), je zrušený.

„V predmetnej trestnej veci bol termín hlavného pojednávania, vytýčený na 31. marca, 1. a 2. apríla, zrušený z dôvodu opatrení pred šírením nového koronavírusu. Nový termín pojednávania zatiaľ vytýčený nie je,“ informoval v piatok TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Naposledy sa vo veci malo pojednávať v polovici januára. Proces sa odročil, keďže sa opätovne nedostavila Eleonóra M. a jeden spoluobžalovaný. Ďalší štyria dali zase súhlas na pojednávanie v neprítomnosti.

Riadne sa v kauze nekonalo viac ako rok, keď senát musel z rozličných dôvodov proces najmenej tri razy odročovať. Skoré ukončenie tejto kauzy sa na tomto súde nepredpokladá. Krajská prokuratúra v Bratislave totiž pôvodne navrhla vypočuť 80 svedkov, vypočutých bolo približne len 60.

Ministerstvo dopravy predĺžilo zákaz civilných letov minimálne do 10. apríla

Eleonóra K. je obžalovaná z faktoringového podvodu a neodvedenia dane s ďalšími piatimi spoluobžalovanými. Podľa obžaloby mala s Marošom M., Dušanom K. a Marekom K. v roku 2007 presvedčiť konateľa banskobystrickej firmy, že ak podpíše faktoringovú zmluvu, túto spoločnosť získa.

Potom mali vyhotoviť podľa obžaloby tri falošné dodávateľské faktúry. Údajné pohľadávky vyplývajúce z týchto faktúr previedli na faktoringovú spoločnosť, ktorá Eleonóre K. podľa obžaloby vyplatila takmer 700.000 eur.

Eleonóra K., Donald D. a Peter M. taktiež od septembra 2007 nafingovali kúpu tlačiarenského stroja takmer za 3,2 milióna eur a na tomto základe si uplatnili nadmerný odpočet DPH vo výške viac ako 500.000 eur. Daňový úrad peniaze nevyplatil, pretože pri kontrole zistil neoprávnené uplatnenie odpočítania dane. V tejto kauze sa začalo pojednávať v marci 2014.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info