fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE ZAUJÍMAVOSTI

NHL bude kvôli koronavírusu znižovať platy svojich zamestnancov

Foto:TASR/AP

Vedenie NHL pristúpi s účinnosťou od 1. apríla k skráteniu miezd zamestnancom v administratíve elitnej severoamerickej hokejovej ligy o 25 percent. Informuje portál sport.cz .

Podľa informácií agentúry Bloomberg by sa škrty mali dotknúť pracovníkov s príjmom presahujúcim 75 000 dolárov ročne.

Prijatie opatrení, ktoré by mali lige pomôcť minimalizovať ekonomické straty spôsobené pandémiou koronavírusu a nútenou pauzou, potvrdil komisionár NHL Bill Daly, bližšie ich ale komentovať odmietol.

NHL je prerušená od 12. marca, do konca základnej časti v tej dobe ostávali zhruba tri týždne. Zástupcovia súťaže teraz zvažujú možnosti, ako sezónu dokončiť a odohrať aj play off.

Vedenie NHL prerušilo aktuálnu sezónu, žiadny hráč zatiaľ nemal pozitívny test na koronavírus

Hráčov a zamestnancov klubov sa škrty plánované vedením NHL netýkajú. Jednotlivé tímy už ale zavádzajú vlastné úsporné opatrenia.

Vedenie Montrealu dnes oznámilo, že k 30. marcu dočasne prepustí 60 percent zamestnancov. Zároveň ale vytvorí fond, z ktorého sa im bude ďalej hradiť poistenie a zhruba 80 percent platu po dobu ôsmich týždňov.

„Toto je mimoriadne obdobie, aké väčšina z nás nikdy nezažila, a obvyklé obchodné rozhodnutia momentálne nestačia. Zamestnancom aj fanúšikom sa ospravedlňujem, že sme to nepochopili skôr,“ uviedol jeden zo spolumajiteľov týmu New Jersey Devils, Josh Harris.

F1 ruší ďalšie zastávky: nepôjde sa Holandsko, Španielsko ani Monako

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info