HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Župani sa chcú s vládou stretávať najmenej dvakrát ročne, tvrdí Viskupič

TASR

Predseda združenia samosprávnych krajov SK8 a trnavský župan Jozef Viskupič očakáva od novej vlády, že bude so samosprávami komunikovať inak ako len cez nesystémové výjazdové rokovania v regiónoch. Uviedol to pre agentúru SITA.

„Zásadné zadanie bude, aby sa samosprávy na úrovni SK8 stretávali s vládou aspoň dvakrát do roka, čo sa v prípade vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD) nedarilo. Je to trochu odpozerané z Českej republiky, kde sa ‚hejtmani‘ stretávajú s vládou každé tri mesiace,“ povedal Viskupič.

Nová vláda by podľa neho mala rešpektovať Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS), Úniu miest Slovenska (ÚMS) aj SK8 ako partnerov, ktorí dostali od ľudí priame mandáty vo svojich obciach, mestách a krajoch.

O vymenovaní novej slovenskej koaličnej vlády informovali aj svetové médiá

„O témach, ktoré nás trápia v obciach, mestách a krajoch vieme najviac a musíme ich riešiť na dennej báze. Slušná vláda si musí nájsť čas na to, aby sa so zástupcami samospráv aspoň raz za pol roka stretla,“ dodal župan Viskupič.

Ako jeden z príkladov toho, v čom by mali samosprávy a vláda nájsť spoločnú reč, uviedol zriadenie cestného fondu, v ktorom by sa sústreďovali peniaze na cesty I., II. aj III. triedy.

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku po dvoch mesiacoch poklesu vo februári vzrástol

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info