fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
koláž redakcia HD
ŠPORT ZAHRANIČIE

ŠIALENÉ! Francúz v karanténe zabehol maratón v pohodlí domova na balkóne

Vynaliezavosti v športe sa medze nekladú ani v ťažkých časoch spôsobených pandémiou koronavírusu. Francúzsky rekreačný bežec Elisha Nochomovitz sa rozhodol v domácej karanténe zabehnúť maratón.

Využil na to sedem metrov dlhý a meter široký balkón a po jeho obvode prebehol približne 6000-krát, až kým mu aplikácia neukázala dosiahnutú dĺžku 42 195 m. Potreboval na to 6 hodín a 48 minút.

„Zabehol som maratón na balkóne. Všetko sa okolo mňa točí a chce sa mi zvracať. Ďakujem všetkým za podporu,“ napísal 32-ročný Francúz na instagrame.

Ibrahimovič v júni opustí AC Miláno, stal sa tam najlepším strelcom desaťročia

„Keď som dostal príkaz zostať doma, povedal som si, že najlepšou možnosťou, ako sa nepoddať rutine, je šport a beh. Mal som aj možnosť behať okolo domu, ale ak by sa takto rozhodli aj susedia, bolo by nás priveľa,“ vysvetlil Nochomovitz.

Šíriaci sa koronavírus si vyžiadal aj vo Francúzsku tvrdé obmedzenia života ľudí. Rovnako ako Rakúšania, aj Francúzi majú už od pondelka od vlády nariadené zostať doma s výnimkou nákupov, návštevy lekára alebo chodenia do práce.

ŠPORT: Dybala je tretím hráčom Juventusu Turín, ktorý je pozitívny na ochorenie COVID-19. Poľský útočník Lewandowski daroval na boj s koronavírusom milión eur

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info