HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Na Slovensku pribudlo v nedeľu 17 prípadov koronavírusu

Ilustračné foto: TASR/AP

Na Slovensku pribudlo v nedeľu celkovo 17 prípadov ochorenia COVID-19. Spolu tak evidujeme 61 prípadov. Vyšetrení s negatívnym výsledkom je 1375. Potvrdil to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) po mimoriadnom rokovaní vlády SR.

Päť nových prípadov majú v Trenčíne. „Ide o dvoch mužov, dve ženy a jedno dieťa. Všetci pacienti sú v stabilizovanom stave, časť je hospitalizovaná, časť v domácej izolácii,“ uviedol predseda vlády.

Jeden prípad hlási Trnava. „Je to muž, ktorý je hospitalizovaný a po dohode s Univerzitnou nemocnicou v Bratislave bude prevezený do Bratislavy,“ doplnil Pellegrini s tým, že muž má cestovateľskú anamnézu a jeho stav je stabilizovaný.

MIMORIADNE: Vláda vyhlasuje núdzový stav

Muža s cestovateľskou anamnézou majú aj v Martine, kde hlásili tento jeden prípad. „Bol na kongrese v zahraničí,“ konkretizoval premiér. Jeden prípad je aj v Nových Zámkoch. „Ide o ženu, ktorá je v domácej izolácii, a je potvrdený priamy kontakt s nakazeným,“ uviedol Pellegrini.

Päť nových prípadov má Bratislava, Banská Bystrica jeden. „Je to 65-ročná pani, ktorá je hospitalizovaná a nakazená členom rodiny,“ upozornil premiér. V Nitre nahlásili tri nové prípady.

Epicentrom nákazy je teraz Európa. Česko má rovnaký počet nových prípadov ako Čína

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info