HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Majstrovstvá sveta A-skupiny I. divízie hráčov do 18 rokov v Spišskej Novej Vsi sú zrušené, Šatan to chápe

TASR

Majstrovstvá sveta A-skupiny I. divízie v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov, ktoré sa mali konať v dňoch 13.- 19. apríla na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi, sú definitívne zrušené.

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) prijala toto očakávané rozhodnutie v súlade s opatreniami pred celosvetovou pandémiou spôsobenou šírením koronavírusu. Prípadný návrat mladých Slovákov do elitnej kategórie z A-skupiny MS do 18 rokov sa nateraz odkladá.

„Mrzí nás, že sa tento rok hokejový šampionát hráčov do 18 rokov na Slovensku neuskutoční. Vzhľadom na aktuálnu situáciu v Európe aj vo svete je rozhodnutie Medzinárodnej hokejovej federácie pochopiteľné. Zdravie hráčov aj divákov je prvoradé,“ uviedol prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

Koronavírus potvrdili vo dvoch londýnskych kluboch, nakazený je hlavný tréner a 19-ročný anglický reprezentant

Slováci sa mali v Spišskej Novej Vsi predstaviť v spoločnosti rovesníkov z Kazachstanu, Nórska, Dánska, Francúzska a Japonska. Predaj vstupeniek na jednotlivé zápasy začal organizačný výbor šampionátu pred mesiacom. Diváci sa o svoje peniaze za zakúpené lístky báť nemusia. „V spolupráci s predajcom vstupeniek, spoločnosťou predpredaj.sk, budeme v krátkom čase informovať držiteľov zakúpených vstupeniek o spôsobe vrátenia peňazí,“ povedala riaditeľka OV MS do 18 rokov Aneta Büdi, cituje ju portál hockeyslovakia.sk.

Vzniknutá situácia mrzí aj primátora hostiteľského mesta Pavla Bečarika: „Na tento športový sviatok sme sa veľmi tešili. Prípravy bežia už niekoľko mesiacov. Situácia v Európe je ale vážna a iné rozhodnutie, ako zrušiť celý turnaj, sme ani neočakávali. Veríme, že vďaka skvelej spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja sa nám podobné podujatie podarí dotiahnuť do nášho mesta aj v budúcnosti.“

Vedenie NHL prerušilo aktuálnu sezónu, žiadny hráč zatiaľ nemal pozitívny test na koronavírus

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info