HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

V karanténe je už celé Taliansko

Policajti, ktorí majú dýchacie masky. Zdroj: PIERO CRUCIATTI / AFP

Pozastavené bude konanie všetkých športových podujatí vrátane futbalových zápasov najvyššej talianskej futbalovej ligy. Bude obmedzený pohyb osôb po celom Taliansku a zakázané verejné zhromaždenia.

Obmedzenia platné v Lombardsku sa od utorňajšieho rána stali platné v súvislosti so šírením koronavírusu pre celé Taliansko. Informovala agentúra AP. „Naše zvyky sa musia zmeniť, musia sa zmeniť teraz, všetci sa musím niečoho vzdať pre dobro Talianska,“ vyhlásil taliansky premiér Giuseppe Conte.

„Celé Taliansko sa stáva červenou zónou,“ dodal. Pozastavené bude konanie všetkých športových podujatí vrátane futbalových zápasov najvyššej talianskej futbalovej ligy. Bude obmedzený pohyb osôb po celom Taliansku a zakázané verejné zhromaždenia.

Potvrdené: Koalícia s Kiskom už nepočíta

Ľudia by podľa premiéra mali zostať doma a chodiť von, len ak budú musieť ísť do práce alebo v naliehavých prípadoch. Uzavretie škôl a univerzít bolo predĺžené až do 3. apríla.

Taliansko za posledných 24 hodín zaregistrovalo 97 nových úmrtí na koronavírus nového typu. Počet obetí nákazy tak v Taliansku stúpol na 463, ako v pondelok oznámila tamojšia vláda. Talianske úrady už celkovo zaznamenali 7985 nakazených, čo oproti nedeli predstavuje nárast o 610 prípadov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info