HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Košický bašternák smeruje na súd. V kauze vydierania

Ilustračné foto - SITA

Košický podnikateľ Gabriel Klein, prezývaný aj košický bašternák, sa podľa obžaloby mal vyhrážať svedkovi z jednej jeho kauzy, že mu päťročného syna prejde autom. Informácie zverejnil portál aktuality.sk.

Klein v roku 2012 potreboval umlčať svedka Martina Porubiaka. Podľa prokuratúry sa neštítil ukazovať Porubiakovi fotky jeho maloletého syna so slovami, že „ak neprestane spolupracovať ako svedok v trestnom konaní vedenom na Prezídiu policajného zboru, Národnej kriminálnej agentúre, (…) tak prejde jeho syna autom“.

Porubiak tvrdí, že synovi v tom čase kvôli obave platil ochranku. Rovnako tak vraj v snahe o synovu bezpečnosť zaplatil firme blízkej Kleinovi ‚‚nájom‘‘ 30-tisíc eur. Urobil to preto, aby mohol využívať vlastný dom, o ktorý ho podozrivým spôsobom pripravili.

„Podanie obžaloby na moju osobu považujem za nedôvodné, nakoľko skutok, ktorý sa mi kladie za vinu sa nikdy nestal,“ uviedol Gabriel Klein. Dodal, že vyšetrovateľ v prípravnom konaní favorizoval tvrdenia oznamovateľa Martina Porubiaka.

Portál aktuality.sk zverejnil už viacero káuz týkajúcich sa Gabriela Kleina.

Konkurzná správkyňa zatajuje informácie na Bašternáka! Začali ju stíhať

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info