HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Zamestnanci spoločnosti Twitter musia kvôli koronavírusu pracovať iba z domu

Ilustračné foto / Pixabay

Twitter oznámil svojim zamestnancom v Ázii, že vďaka neustále šíriacemu sa vírusu Covid-19 budú musieť od pondelka pracovať výhradne iba z domu, informuje BBC.

V príspevku gigant sociálnych sietí uviedol, že oznam sa týka zamestnancov v Hongkongu, Japonsku a Južnej Kórei. Spoločnosť tiež uviedla, že „povzbudzuje“ všetkých svojich 5 000 zamestnancov na celom svete, aby pracovali z domu. Twitter tiež zrušil všetkým svojim zamestnancom služobné cesty a podujatia.

Vedúca oddelenia pre ľudské zdroje Jennifer Christie uviedla: „Naším cieľom je znížiť pravdepodobnosť rozšírenia koronavírusu. Robíme to pre nás a pre svet okolo nás.“

Aj od Merkelovej ruky preč, je tu koronavírus (VIDEO)

Tento krok je podobný opatreniam, ktoré zaviedlo mnoho spoločností v Ázii, v ktorej sa vírus šíri najrýchlejšie, aj keď v porovnaní s inými americkými spoločnosťami sídliacimi v Ázii, Twitter berie tento globálny problém na vyššiu váhu.

Zamestnanci spoločnosti Google v Dubline budú taktiež pracovať v utorok z domu, pretože spoločnosť testuje svoju pripravenosť na potenciálne prepuknutie vírusu v Írsku, ale očakáva sa, že väčšina z 8 000 pracovníkov sa vráti do svojich kancelárií v stredu.

Spoločnosti vrátane telekomunikačného operátora A&T a bankového giganta Citigroup zároveň obmedzili medzinárodné cestovanie, najmä do Ázie. Toto oznámenie pišlo po tom, ako počet úmrtí spôsobených koronavírusom po celom svete prerástol 3 000.

Maďarsko pre koronavírus pozastavilo prijímanie migrantov do tranzitných zón

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info