HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Trúfne si ešte Sulík na tričko JBM Alianciu za RDN???

Richard Sulík / Facebook (self)

Zdá sa, že dnes už mu spadol hrebienok a pokorne čaká, čo si pre neho Matovič a jeho partneri pripravia.

Ešte ako europoslanec si Richard Sulík  po vtedy neúspešnom referende o zákaze homosexuálnych manželstiev z roku 2015 obliekol tričko s mimoriadne vulgárnym nápisom „JBM Alianciu za RDN“.

Ako to vtedy zdôvodnil?

„Myslím si, že to bol celkom vtipný odkaz pre Alianciu za rodinu, za to, že rozoštvali spoločnosť. Bolo to gesto na posledný deň referenda, bodka za celým týmto niekoľkotýždňovým humbugom,“ odôvodnil vtedy Sulík prečo si tričko obliekol.

Ostáva otázkou, či by si šéf strany Sloboda a Solidarita na niečo podobné trúfol aj dnes. Najmä v situácii, keď veľká väčšina kandidátky z radov jeho potencionálne najväčšieho koaličného partnera OĽaNO, pochádza z radov kresťanských aktivistov.

I. Matovič sa stretol s B. Kollárom, chce štvorkoalíciu

Zdá sa, že dnes mu už spadol hrebienok a pokorne čaká, čo si pre neho Matovič a jeho partneri pripravia. Dokazujú to aj jeho pondelňajšie vyjadrenia, podľa ktorých bude strana SaS pre víťaza volieb OĽaNO pohodovým a spoľahlivým partnerom.

„Igor Matovič rozdáva karty, čiže som pripravený hocikedy s ním rokovať, ale očakávam iniciatívu od neho. Tak to má byť a tak je to správne,“ povedal Sulík. Dodal, že je pre neho dôležité, že spolu s lídrom OĽaNO komunikujú a „nie je podstatné, či formálne alebo neformálne.“

Lipšic nebude ministrom vnútra. O svojom rozhodnutí informoval aj Matoviča

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info