Škrtel skóroval a Basaksehir bojuje o postup, ďalších 6 tímov s istotou osemfinále
28 | 02 | 2020 I SITA

Gól slovenského obrancu Martina Škrtela udržal futbalistov tureckého klubu Istanbul Basaksehir v hre o postup do osemfinále aktuálnej edície Európskej ligy.

Vo štvrtkovom odvetnom súboji šestnásťfinále Istanbulčania po prvom polčase viedli 2:0 zásluhou Škrtela a srbského legionára Danijela Aleksiča. Po zmene strán síce znížil v drese Sportingu Lisabon Luciano Vietto, ale v nadstavenom čase sa presadil aj Edin Višča, upravil na 3:1 a posunul duel do predĺženia, pretože pred týždňom v Portugalsku sa zrodil rovnaký výsledok.

Ďalší portugalský zástupca FC Porto sa rozlúčil s vyraďovacou časťou druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže v najkratšom možnom čase. S nemeckým Bayernom Leverkusen prehral v odvete 1:3 a nenapravil si chuť po neúspechu na trávniku súpera.

Šarapovová nevíťazila iba na kurtoch, známe osobnosti ju vnímajú aj ako úspešnú "biznismenku"
Ruska Maria Šarapovová v stredu nečakane oznámila koniec úspešnej tenisovej kariéry. Počas nej ovládla všetky štyri grandslamové turnaje, Roland Garros dokonca dvakrát. Čítať ďalej
27 | 02 | 2020 | SITA

Účasť vo štvrťfinále si pohodlne vybojoval aj Wolfsburg, ktorý vyradil švédske Malmö. Bezpečný náskok z úvodných zápasov si postrážili švajčiarsky Bazilej a anglický Wolverhampton. Prekvapenie sa zrodilo v konfrontácii LASK Linz s AZ Alkmaar, v ktorom po remíze 1:1 vonku zvíťazil rakúsky tím doma 2:0 a prenikol do osemfinále. Medzi šestnástkou najlepších nebude chýbať ani AS Rím, ktorý si v rámci dvojzápasu poradil s KAA Gent.

Po štvrtkových dueloch bude známych len 15 účastníkov osemfinále, pretože odvetný súboj medzi rakúskym Red Bullom Salzburg a nemeckým Eintrachtom Frankfurt sa uskutoční pre nepriaznivé počasie v náhradnom termíne. Od 21.00 h je na programe zvyšných sedem odvetných stretnutí šestnásťfinále.

Piaty shutout Fleuryho a 30. gól Paciorettyho v sezóne, Vegas natiahol sériu víťazstiev na sedem
Hokejisti Vegas Golden Knigts majú momentálne najlepšiu fazónu v NHL a to isté platí aj o ich brankárovi. Vegas zvíťazili v siedmom zápase v neprerušenej sérii, keď si doma poradili s Edmontonom 3:0 a 35-ročný gólman Marc-André Fleury vychytal... Čítať ďalej

Európska liga - šestnásťfinále - odvety - štvrtkové výsledky:

Istanbul Basaksehir (Tur.) - Sporting Lisabon (Portug.) 3:1 (2:0) po II. polčase, predlžuje sa - prvý zápas 1:3
Góly: 31. Škrtel, 45. Aleksič, 90.+ Višča - 68. Vietto

FC Bazilej (Švaj.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 1:0 (1:0) - prvý zápas 3:0 - do osemfinále postúpil FC Bazilej
Góly: 38. F. Frei (z pok. kopu)

Espanyol Barcelona (Šp.) - Wolverhampton Wanderers (Angl.) 3:2 (1:1) - prvý zápas 0:4, do osemfinále postúpil Wolverhampton Wanderers
Góly: 16., 57. a 90.+ Calleri (druhý z pok. kopu) - 22. A. Traoré, 80. Doherty

FC Porto (Portug.) - Bayer Leverkusen (Nem.) 1:3 (0:1) - prvý zápas 1:2, do osemfinále postúpil Bayer Leverkusen
Góly: 66. Marega - 10. Alario, 50. Demirbay, 58. Havertz, ČK: 85. T. Soares (Porto)

KAA Gent (Belg.) - AS Rím (Tal.) 1:1 (1:1) - prvý zápas 0:1, do osemfinále postúpil AS Rím
Góly: 25. David - 29. J. Kluivert

LASK Linz (Rak.) - AZ Alkmaar 2:0 (1:0) - prvý zápas 1:1, do osemfinále postúpil LASK Linz
Góly: 44. a 50. Raguz (druhý z pok. kopu), ČK: 88. Wiesinger (Linz) po 2. ŽK

Malmö FF (Švéd.) - VfL Wolfsburg (Nem.) 0:3 (0:1) - prvý zápas 1:2, do osemfinále postúpil VfL Wolfsburg
Góly: 42. Brekalo, 66. Gerhardt, 70. Joao Victor

Red Bull Salzburg (Rak.) - Eintracht Frankfurt (Nem.) - prvý zápas 1:4, odložili pre nepriaznivé počasie

Lyon zaskočil Ronalda a spol. Jeden polčas v Lige majstrov nestačí, vraví tréner Juventusu
Olympique Lyon je vo francúzskej najvyššej súťaži až na siedmom mieste, ale v Lige majstrov má na dosah postup do štvrťfinále. V prvom súboji osemfinálovej fázy si Lyon doma nečakane poradil s lídrom talianskej Serie A Juventusom Turín... Čítať ďalej

Stredajší výsledok:
Sporting Braga (Portug.) - Glasgow Rangers (Škót.) 0:1 (0:0) - prvý zápas 2:3, do osemfinále postúpil Glasgow Rangers
Gól: 61. Kent

Šport: Lacko a Gabašvili z Ruska postúpili po stredajšej výhre, Lewandowski bude chýbať Bayernu Mníchov najbližšie štyri týždne
-Slovenský tenista Lukáš Lacko a Teimuraz Gabašvili z Ruska postúpili po stredajšej výhre 6:7 (4), 7:6 (4) a 10:8 v zápasovom tajbrejku nad tretím nasadeným izraelsko-bieloruským párom Jonathan Erlich, Andrei Vasilevskij do štvrťfinále štvorhry na... Čítať ďalej