fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
TASR
ŠPORT ZAHRANIČIE

Dick Pound by v prípade potreby preferoval zrušenie OH 2020 pred ich presunom do iného dejiska alebo na iný termín

Podľa dlhoročného člena Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Kanaďana Dicka Pounda by organizátori OH 2020 v japonskom Tokiu mali pristúpiť k zrušeniu podujatia a nie k ich presunutiu na iný termín či do iného dejiska, ak ohrozenie koronavírusom budú považovať za príliš veľké.

Podľa Pounda sa čas na definitívny verdikt veľmi rýchlo kráti a mal by padnúť najneskôr v máji. Niekdajší šéf Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Dick Pound tiež vyzval športovcov, aby sa nenechali rušiť správami o hrozbách a dôsledne sa pripravovali na OH.

„Zamerajte sa na prípravu a dôverujte MOV, že vás nevystaví rizikovej situácii,“ povedal Kanaďan.Koronavírus si vyžiadal už viac ako 2700 obetí, drvivú väčšinu z nich v Číne. Na OH 2020 sa očakáva účasť približne 11-tisíc športovcov, na paralympijských hrách na prelome augusta a septembra ďalších 4400 športovcov.

Bratislava Capitals má namierené do EBEL ligy, chce v nej pôsobiť už od budúcej sezóny

V modernej ére OH sa podujatie nekonali iba vo vojnových časoch. Akýkoľvek iný scenár ako konanie OH a PH by v súčasnosti znamenal multimiliardové straty na všetkých frontoch. Podľa Pounda budúcnosť OH 2020 nie je v rukách MOV.Záležať totiž bude na tom, aký smer naberie koronavírus.

„Ak by však prišlo k tomu, že sa to bude v úmrtnosti podobať španielskej chrípke (v rokoch 1918 – 1920 si vyžiadala približne 50 miliónov obetí na celom svete, pozn.), tak každý si bude musieť vziať svoj liek,“ poznamenal narážajúc na potrebu ochrany zdravia a života aj na úkor mimoriadnych finančných strát.

Duel Interu s Ludogorcom možno za zatvorenými dverami, v Taliansku ohrozené aj zápasy Serie A

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info