HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Senátor Bernie Sanders varuje Rusko, aby „zostalo mimo amerických volieb“

Ilustračné foto / Facebook

Demokratický senátor Bernie Sanders odsúdil Rusko za ich ohlásené pokusy pomôcť jeho kampani a povedal im, aby „zostali mimo amerických volieb“. Informuje BBC.

Sanders v piatok povedal, že americkí predstavitelia mu minulý mesiac oznámili informácie o úsilí Ruska o pomoc pri jeho kampani. V prejave v Bakersfielde v Kalifornii Sanders povedal, že nie je jasné, ako chce Rusko zasahovať. 78-ročný senátor Vermontu však povedal, že sa dôrazne stavia proti akýmkoľvek pokusom o pomoc. Ten odsúdil ruského prezidenta Vladimíra Putina ako „autokratického zlodeja,“ ktorého vláda „použila internetovú propagandu aby narobila chaos v našej krajine“.

„Povedzme si úprimne, Rusi chcú podkopávať americkú demokraciu rozdelením nás a na rozdiel od súčasného prezidenta som pevne proti ich úsiliu a akejkoľvek inej zahraničnej pomoci, ktorá chce zasahovať do našich volieb,“ uviedol Sanders.

Slimák citlivý na klímu pomenovaný po Grete Thunberg

Sanders je v súčasnosti považovaný za favorita amerických volieb, ktorý ich môže vyhrať za demokratov. Nikto však nevidel žiadny dôkaz o ruskej snahe pomôcť Sendersovej kampani. Washington Post v piatok uviedol, že americký prezident Donald Trump a ďalší zákonodarcovia USA boli informovaní o údajných snahách Ruska pomôcť pánovi Sandersovi. Vyšší predstavitelia spravodajských služieb sa tiež domnievajú, že sa Rusko snaží zasahovať do novembrových volieb s cieľom pomôcť prezidentovi Trumpovi zvíťaziť. Členom House Intelligence Committee (legislatívna komisia) bolo povedané na konferencii „za zatvorenými dverami“ 13. februára, že Rusko uprednostnilo Trumpa. Ten navrhol na piatkovom zasadnutí v Nevade, aby sa ruské zasahovanie do amerických volieb považovalo za „zvesť“, ktorú začali demokrati.

„Vidím týchto demokratov, ktorí nerobia nič, ako hovoria, že Putin chce mať istotu, že bude zvolený Trump. A sme tu zas,“ uviedol Trump.

Ľudský mozog nájdený v kamióne na hraniciach medzi USA a Kanadou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info