Andrej Danko je zúfalý, prosí o pomoc už aj prezidentku
19 | 02 | 2020 I Peter Haluza, SITA, TASR

Poslanci z koalície PS/Spolu si podľa premiéra Petra Pellegriniho zamenili parlament s ubytovňou pre bezdomovcov.


V súvislosti s blokáciou parlamentu skupinou poslancov okolo Miroslava Beblavého už kontaktoval šéf Národnej rady SR spostredkovane aj prezidentskú kanceláriu.


„Pani prezidentka je zo strany PS a chcem na ňu apelovať, aby vyzvala svojich spolustraníkov na zmenu správania. Myslím si, že ani jej by sa nepáčilo, keby niektorý poslanec jedol pod jej kecpultom. Verím, že prezidentská kancelária si uvedomí, že táto politická strana robí Slovensku medzinárodnú hanbu,“ uviedol vo zverejnenom stanovisku.


Ako pokračoval, nikomu neupiera právo vyjadriť svoj názor, uráža ho však, akým spôsobom sa skupina poslancov správa v rokovacej sále, v srdci parlamentu. „Jesť v sále pizzu, keksy pod rečníckym pultom, ukazovať svoje smradľavé ponožky a robiť hanbu slovenskému parlamentu aj v zahraničí, to môže iba zviera,“ reagoval na fotky poslancov z rokovacej sály, ktoré zverejnili na sociálnej sieti.

MIMORIADNE: Danko opätovne prerušil rokovanie parlamentu kvôli Beblavému
Schôdza je do štvrtka do 9. hodiny opätovne prerušená. Čítať ďalej
19 | 02 | 2020 | redakcia, TASR


Na adresu šiestich poslancov z koalície PS/Spolu Miroslava Beblavého, Martina Poliačika, Jozefa Mihála, Alana Suchánka, Viery Dubačovej a Simony Petrík povedal, že sa vyčerpali všetky možné nástroje, ako proti nim postupovať. Na grémiu sa pýtal poslancov, či poznajú nejaký iný postup, „aby sme z tejto sály zviera menom Poliačik“ a jeho priateľov dostali von.

V stredu po opätovnom odročení pokračovania schôdze Danko povedal, že už má riešenie, ako vo štvrtok 20. februára ráno zabezpečiť pokračovanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR (NR SR). Odmietol ho však konkretizovať. Tvrdil, že ich ešte potrebuje odkomunikovať z technického hľadiska.

Beblavý a spol. na schôdzi dokázali, že im nejde o ľudí
„Tortoví opozičníci“, ako ich nazval premiér Pellegrini, nerešpektujú rokovací poriadok. Ako od nich môžeme chcieť dodržiavanie iných pravidiel? Čítať ďalej
18 | 02 | 2020 | Peter Haluza


Bezdomovci v parlamente

Poslanci z koalície Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) si zamenili parlament s ubytovňou pre bezdomovcov. Vo videu na sociálnej sieti to povedal predseda vlády a volebný líder Smeru – sociálnej demokracie (Smeru-SD) Peter Pellegrini.

„Ako bývalý predseda Národnej rady SR som mal k parlamentu vždy úctu. Predstavuje pre mňa garanciu parlamentnej demokracie. Preto sa nemôžem pozerať na to, ako sa po miestnosti so slovenským štátnym znakom, kde sa prijímajú zákony, premávajú poslanci v ponožkách a v pyžame, rozkladajú si spacáky v rokovacej miestnosti, spia na stoloch a z rečníckeho pultu si robia prístrešok na horalky a termosky s kávou,“ uviedol Pellegrini.Ak toto má byť podľa premiéra nová politická kultúra, tak to absolútne odmieta. „Pýtam sa poslancov PS/Spolu, uvedomujete si, že zneucťujete parlament a pohŕdate demokraciou? To si naozaj myslíte, že váš názor je prípustný a správny a máte právo brániť v prejave názoru niekoho iného? Naozaj sú všetci hlupáci a len vy máte patent na rozum?“ pýta sa Pellegrini.

Opozičných poslancov preto vyzval, aby si pobalili svoje spacáky, deky, termosky a špinavé ponožky a šli sa vyspať domov ako normálni a slušní ľudia. „Vyjadrite svoj názor tak, ako sa má. Najprv v rozprave, potom v hlasovaní. Rešpektujte pravidlá parlamentnej demokracie,“ dodal predseda vlády.

Beblavý a spol. na schôdzi dokázali, že im nejde o ľudí
„Tortoví opozičníci“, ako ich nazval premiér Pellegrini, nerešpektujú rokovací poriadok. Ako od nich môžeme chcieť dodržiavanie iných pravidiel? Čítať ďalej
18 | 02 | 2020 | Peter Haluza