HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Poslanci PS/ Spolu odmietajú opustiť rečnícky pult v parlamente, budú za ním aj v noci

Miroslav Beblavý v strede. FOTO TASR - Jakub Kotian

Nebojíme sa pána Danka a ani jeho vyhrážok, hovorí Beblavý

Skupina nezaradených poslancov z koalície Progresívne Slovensko (PS)/Spolu chce ďalej pokračovať v parlamentnom proteste s tým, že odmietajú opustiť rečnícky pult v rokovacej sále. Vyhlásil to poslanec Miroslav Beblavý. Odmietol však prezradiť detaily ďalšieho postupu.

Ako však neskôr povedal agentúre SITA poslanec Martin Poliačik, za rečníckym pultom zostanú celú noc a aj zajtra. Predseda parlamentu Andrej Danko zo Slovenskej národnej strany (SNS) musel dnes schôdzu snemovne prerušiť dozajtra rána po tom, čo poslanci z koalície PS/Spolu obsadili rečnícky pult.

Ľudia si sociálne istoty zaslúžia aj pred voľbami

„Nebojíme sa pána Danka a ani jeho vyhrážok. Môže nám zobrať platy, ale myslím si, že každému je jasné, že to nerobíme kvôli platom,“ povedal Beblavý. Poďakoval poslancom opozície, ktorí sa protestujúcich zastali a podľa Beblavého im sľúbili pomoc v prípade inzultácie.

Za otvorenie a program mimoriadnej schôdze parlamentu hlasovali poslanci Smeru – sociálnej demokracie, SNS, strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko a časť nezaradených poslancov. Zákonodarci budú na schôdzi rozhodovať o zvýšení rodinných prídavkov o sto percent, trinástom dôchodku pre penzistov, zrušení diaľničných známok pre autá do 3,5 tony a o Istanbulskom dohovore.

Vláda schválila zmenu a vyjadrila súhlas s Istanbulským dohovorom

„Vzhľadom na to, že ide o obrovskú sumu a snahu o atentát na naše spoločné hospodárenie a život po voľbách, pristúpili sme k mimoriadnemu, aj keď mierumilovnému, protestu. Zablokovali sme obštrukciou rokovanie parlamentu,“ poznamenal Beblavý.

Mimoriadna 58. schôdza Národnej rady SR je prerušená dozajtra do 9:00. Dôvodom sú práve šiesti poslanci z koalície PS/Spolu Miroslav Beblavý, Jozef Mihál, Martin Poliačik, Alan Suchánek, Simona Petrík a Viera Dubáčová, ktorí ani po opakovaných výzvach Danka neopustili rečnícky pult.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info