HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Parlament blokuje torta na pulte, Kotleba mal vraj nehodu

FOTO TASR - Jakub Kotian

AKTUALIZÁCIA: Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) prerušil rokovanie mimoriadnej schôdze pléna do stredy 19. februára do 9.00 h.

Dôvodom sú nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého, ktorí na rečnícky pult priniesli tortu a nechcú ju zo sály vyniesť.

Danko podotkol, že takéto konanie „nie je hodné poslanca a duplom nie predsedu strany a je v rozpore s rokovacím poriadkom. Beblavý žiadal o prednesenie procedurálneho návrhu, Danko to však neumožnil.

Beblavý chcel vysvetliť, prečo tortu do pléna priniesol. Novinárom pred rokovaním vysvetlil, že ide o svadobnú tortu budúcej koalície zloženej zo Smeru-SD, SNS a ĽSNS.

Vláda schválila zmenu a vyjadrila súhlas s Istanbulským dohovorom

Otvárania schôdze sa nezúčastnil šéf ĽSNS Marián Kotleba. Podľa informácií portálu topky.sk mala jeho dodávka nehodu na ceste medzi Trnavou a Bratislavou. Poslanec je však už v poriadku a mal by byť na ceste do Bratislavy.

Na schôdzi mali členovia zákonodarného zboru rozhodovať o zavedení trinásteho dôchodku pre všetkých penzistov, zvýšení rodinných prídavkov o sto percent, zrušení diaľničných známok pre autá do 3,5 tony a o vyslovení súhlasu s prijatím Istanbulského dohovoru. O uvedených zákonoch budú rozhodovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Ľudia si sociálne istoty zaslúžia aj pred voľbami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info