fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Mám lepšie aj horšie dni, ale v mojom veku je to normálne, odkázal Pelé

TASR

Brazílska futbalová legenda Pelé utíšil obavy verejnosti o jeho zdravotný stav po tom, ako syn trojnásobného majstra sveta Edinho pred niekoľkými dňami pre televíznu stanicu Globo vyhlásil, že jeho otec má problémy s pohybom a zdráha sa opustiť vlastný dom.

Už 79-ročného Pelého, všeobecne považovaného za najlepšieho futbalistu všetkých čias, vlani hospitalizovali pre ťažkú infekciu močových ciest. Postretli ho taktiež problémy s bedrom a momentálne si pri chôdzi pomáha krokovacím chodítkom pre seniorov. Počas niektorých nedávnych vystúpení sa dokonca ukázal na invalidnom vozíku.

„Predstavte si tohto kráľa, ktorý bol vždy impozantný človek. Dnes nemôže dobre chodiť. Je z toho v rozpakoch, nechce chodiť von. Nechce, aby ho niekto videl, nechce robiť prakticky čokoľvek, čo súvisí s opustením domu. Je dosť krehký. Má náhradný bedrový kĺb, no nemal primeranú alebo ideálnu rehabilitáciu, takže teraz má problém s pohybom a vyvolalo to uňho depresiu,“ povedal Edinho.

Slovan pred jarnou časťou s 10-bodovým náskokom, DAC chce byť najhoršie druhý, Žilina túži ísť do Európy

Samotný Pelé však v najnovšom vyhlásení uviedol, že s jeho zdravotným stavom to nie je až také zlé. „Ďakujem za vaše modlitby a obavy. Som v poriadku. V tomto roku budem mať 80 rokov. Mávam dobré aj horšie dni, ale u ľudí v tomto veku je to normálne,“ vyhlásil.

Napriek pokročilému veku má podľa vlastných slov stále dostatok aktivít, ktorým sa venuje. „Minulý týždeň som mal tú česť stretnúť sa s prezidentom Brazílskej futbalovej konfederácie. Boli sme v štúdiu, v ktorom sa nakrúcal dokumentárny film. V januári som tiež absolvoval dve fotenia pre kampane, v ktorých vystupujem. A mám naplánovaných niekoľko ďalších udalostí. V žiadnom prípade sa nevyhýbam tomu, aby som si splnil záväzky, ktoré mám. Moje fyzické obmedzenie zvládam najlepším možným spôsobom,“ dodal Pelé.

Tento rok v júni uplynie 50 rokov od víťazstva Brazílie na MS 1970 v Mexiku, kde bol Pelé jednou z ústredných postáv „kanárikov“. Vtedajšie brazílske mužstvo pod vedením trénerského mága Mária Zagalla mnohí dodnes považujú za najlepší tím všetkých čias. Okrem Pelého v ňom hrali velikáni ako Jairzinho, Carlos Alberto či Rivelino.

Kassian kopol Černáka čepeľou korčule do hrude, zámorskí odborníci volajú po treste

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info