fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Falat a Jančová majstrami Slovenska v slalome vo Vrátnej

TASR

Matej Falat a Rebeka Jančová sa v utorok vo Vrátnej stali majstrami Slovenska v slalome. Skúsený reprezentant Falat získal už šiesty domáci titul, z toho štvrtý v najtočivejšej disciplíne.

Falat v súčte oboch kôl zdolal o 67 stotín Martina Hyšku a o 1,32 Samuela Revúckeho. Vo vyše 100-člennej štartovnej listine medzinárodných majstrovstiev SR figurovali pretekári z jedenástich krajín.

Medzi ženami sa na Pasekách z prvého domáceho titulu tešila Rebeka Jančová. Iba 16-ročná pretekárka Lyžiarskej akadémie Veroniky Velez-Zuzulovej o 15 stotín sekundy zdolala Poľsku Anielu Sawickú. S odstupom 2,73 s skončila tretia a na domácom šampionáte druhá Kristína Saalová.

Neapol už atakuje pohárové priečky. Lobotka dobre zrýchľuje akcie, vraví bývalý taliansky reprezentant

Elitná Slovenka Petra Vlhová na domácom šampionáte chýbala. Talentovaná Jančová sa počas minulého víkendu na Štrbskom Plese radovala z víťazstva v obrovskom slalome na pretekoch FIS, čo bolo jej prvé víťazstvo medzi dospelými. Vo Vrátnej pridala druhé a naznačila veľký potenciál.

MSR v slalome 2020 – Vrátna – utorkové výsledky:

muži: 1. Matej Falat 1:40,61 min, 2. Martin Hyška +0.67 s, 3. Samuel Revúcky +1,32
ženy: 1. Rebeka Jančová 1:54,85 min, 2. Kristína Saalová +2,73, 3. Karolína Ružičková +18,81

Spoločníkom platí, aby ho rozveseľovali. Neymar chýba v nominácii PSG, tréner Tuchel odmietol spojitosť s bujarou oslavou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info