Polícia zabránila znečisteným vozidlám zo stavby D4 a R7 vstup na vozovku
15 | 01 | 2020 I TASR

Polícia aktuálne neumožnila znečisteným vozidlám zo stavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 (bratislavského nultého obchvatu) vstup na vozovku. Odvoláva sa pritom na stavebný zákon, podľa ktorého musí mať stavenisko zriadený vjazd a výjazd z miestnej komunikácie či z účelovej komunikácie, a ten sa musí čistiťf


 "Už koncom minulého roka bola spoločnosť zabezpečujúca výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 vyzvaná na okamžité vyčistenie všetkých komunikácií, dopravného značenia, dopravného zariadenia a všetkých vjazdov a výjazdov z jednotlivých stavenísk súvisiacich," informuje na sociálnej sieti polícia.

V prípade neplnenia si povinností stavebníkov a následného znečistenia komunikácií Krajský dopravný inšpektorát Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vyzve príslušné úrady na vyvodenie zodpovednosti voči stavebníkovi.

"Situácia už bola medzičasom vyriešená a strojom bolo umožnené vrátiť sa späť na cestu. Nákladné autá boli očistené a rovnako bola mechanicky očistená vozovka bez použitia vody, vzhľadom na aktuálne počasie. Budú taktiež realizované dodatočné opatrenia - inštalované betónové panely pred vstupom na vozovku," uviedol v reakcii pre TASR hlavný zhotoviteľ stavby, spoločnosť D4R7 Construction.

Bratislavský nultý obchvat buduje združenie firiem na čele so španielskou spoločnosťou Cintra. Koncesionár projektu bratislavského obchvatu je spoločnosť Zero Bypass Limited a hlavný zhotoviteľ stavby je spoločnosť D4R7 Construction. Cesta sa stavia ako projekt verejno-súkromného partnerstva (PPP projekt). Koncesionár ju má postaviť a bude ju 30 rokov prevádzkovať, za čo mu bude štát platiť počas 30 rokov splátky. Projekt zahŕňa stavbu 27 kilometrov dlhého diaľničného úseku D4 medzi Jarovcami a Račou a približne 32-kilometrového úseku rýchlostnej cesty R7 medzi Prievozom a Holicami.