fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ŠPORT ZAHRANIČIE

Zarába si ako taxikár v USA. Erdogan mi vzal všetko, odkazuje Hakan Sükür

SITA

 Bol postrachom pre brankárov tímov súpera na klubovej aj reprezentačnej úrovni. Vďaka svojim výkonom a najmä gólom – 51 v 112 zápasoch reprezentácie – ho považovali za národného hrdinu či tureckú futbalovú legendu.

Reč je o Hakanovi Sükürovi, ktorý momentálne žije v USA a na živobytie si zarába ako taxikár či predajca kníh. Štyridsaťosemročný rodák z mesta Sapanca, ktorý hrával aj za Galatasaray Istanbul, Inter Miláno, Parmu či Blackburn Rovers, o svojom súčasnom živote porozprával v rozhovore pre denník Bild.

Sükür zohral kľúčovú úlohu, keď si Turecko na majstrovstvách sveta 2002 v Japonsku a Kórejskej republike vybojovalo 3. miesto. V zápase o bronz otvoril skóre hneď po úvodnom výkope – v 11. sekunde najrýchlejším gólom v histórii svetových šampionátov.

Po skončení aktívnej futbalovej kariéry vstúpil do politiky. Za jeho súčasnú situáciu môže konflikt s tureckým prezidentom Recepom Tayipom Erdoganom, pre ktorý žije niekdajší kanonier od roku 2015 v exile. Jeho majetok zostal „zmrazený“ v rodnej krajine.

„Erdogan mi vzal všetko. Moje právo na slobodu, právo na vysvetlenie, právo vyjadriť sa či právo na prácu. Mám v Turecku majetok v hodnote desiatok miliónov dolárov, ale všetko mi skonfiškovali. Dokonca uväznili môjho otca,“ priznal trpký osud Hakan Sükür.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info