HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

V Moskve v sobotu víťazstvá Fínov a Rusov, o víťazovi Turnaja Prvého kanála sa rozhodne v nedeľu

Russia's Vadim Shipachyov, center, and Czech Republic's Jiri Sekac battle for the puck during the Channel One Cup ice hockey match between Russia and Czech Republic in Moscow, Russia, Saturday, Dec. 14, 2019. (Alexander Safonov, Championat.com via AP)

Po druhom hracom dni na druhom turnaji série Euro Hockey Tour, ktorým je Turnaj Prvého kanála v Moskve, majú všetky štyri tímy na konte po jednom víťazstve.

Vo štvrtok sa tešili Švédi a Česi, v sobotu Fíni a Rusi. Fínski hokejisti v severskom derby síce ešte v polovici duelu prehrávali so Švédmi 0:1, ale piatimi gólmi otočili výsledok vo svoj prospech. Vyrovnanú konfrontáciu s rozuzlením až v samostatných nájazdoch ponúkli Rusi s Čechmi.

Český tím síce otočil z 0:2 na 3:2, ale šťastnejší boli napokon domáci reprezentanti, ktorí vyhrali 4:3. Rozhodujúci gól dosiahol hneď v úvodnej sérii „rozstrelu“ Vladimir Tkačiov. Pre Česko je to prvá prehra v sezóne.

Výsledky – Euro Hockey Tour – Turnaj Prvého kanála – Moskva (Rus.) – sobota:
Fínsko – Švédsko 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 30. Puljujärvi, 37. Karjalainen, 44. Puljujärvi, 58. Puustinen, 59. Tuohimaa – 24. Brodin

Rusko – Česko 4:3 po samost. nájazdoch (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 3. Kuzmenko, 18. Grigorenko, 49. Ožiganov, rozhodujúci sam. nájazd Tkačiov – 22. Sedlák, 36. Filippi, 48. H. Zohorna

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info