HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Muža zabilo auto, ktoré naštartovali na diaľku

Ilustračný obrázok / Fotobanka

Na diaľku naštartované auto pritlačilo muža k druhému vozidlu.

V New Yorku zomrel muž po tom, čo ho zabilo prázdne auto, ktoré jeho majiteľ omylom naštartoval na diaľku. Dvadsaťjedenročný Michael Kosanovich stál medzi dvomi zaparkovanými Lexusmi IS300, keď sa jeden z nich naštartoval, začal sa posúvať vpred a mladíka pritlačil k druhému vozidlu. Okoloidúci ľudia sa auto snažili odtlačiť, ale keď sa im to podarilo, auto sa zase posunulo vpred a muža opäť pritlačilo. Incident sa stal 6. decembra.

Ako informoval policajný zbor mesta New York, Kosanovicha hospitalizovali s ťažkými poraneniami trupu a nôh. Muž zraneniam podľahol 7. decembra.

Podľa polície Kosanovich si v čase nehody jedno z áut, ktoré boli oba modely z roku 2002, prezeral a plánoval si ho kúpiť.

Robbie Williams si zaspieval so svojou sedemročnou dcérou Teddy. Je lepšia speváčka, ako on?

Hovorkyňa spoločnosti Toyota Motor North America pre spravodajskú stanicu BBC uviedla, že vyjadrujú sústrasť rodine a priateľom zosnulého a že ponúkli svoju pomoc pri vyšetrovaní. Ako podotkla, v modeloch z roku 2002 neponúkali zavedené štartovanie na diaľku a v spomínanom prípade tam muselo byť dodatočne nainštalované. Návod na používanie daného systému varuje používateľov, aby nikdy neštartovali svoje vozidlo na diaľku, ak „nepoznajú okolnosti okolo vozidla“, keďže by mohlo predstavovať hrozbu pre život každého v jeho blízkosti.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info