HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Guardiola odmietol špekulácie, že v lete odíde z Manchestru City

SITA

Hráči anglického futbalového šampióna Manchestru City v aktuálnej sezóne zaostávajú za výkonmi z predchádzajúceho ročníka.

V priebežnej tabuľke Premier League strácajú po 16 kolách na lídra FC Liverpool až 14 bodov, a tak sa začína špekulovať o budúcnosti španielskeho trénera Pepa Guardiolu na Etihad Stadium. Štyridsaťosemročný kouč má so „citizens“ platný kontrakt do roku 2021 a odmietol, že má v zmluve klauzulu umožňujúcu mu odísť už v lete 2020.

„Nie je to pravda. Pred niekoľkými týždňami som hovoril o svojich zámeroch, ktoré mám v klube,“ povedal Guardiola, cituje ho portál BBC.com. Uznávaný lodivod už v novembri uviedol, že je v klube šťastný a chce zostať žiť aj pracovať v Manchestri navzdory zhoršením výsledkom oproti vydarenej predchádzajúcej sezóne.

Manchester City prehral v aktuálnom ročníku Premier League už štyrikrát v 16 zápasoch, pričom v minulej sezóne si pripísal štyri prehry v 38 dueloch a v edícii 2017/18 našiel premožiteľa iba dvakrát. Napriek tomu Guardiola nechce počúvať špekulácie o nových posilách. „Sezónu chceme dokončiť s hráčmi, s ktorými sme ju začali. Po posilách sa budeme pozerať až v lete,“ doplnil rodák zo Santpedoru.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info