HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Šokujúca vražda Johna Lennona: Vrah si po brutálnom čine začal na chodníku čítať knihu!

HD FOTOKOLÁŽ

Je to už presne 39 rokov od smrti legendárneho hudobníka a člena skupiny The Beatles Johna Lennona († 40). Potom, čo ho pred očami jeho ženy Yoko Ono zastrelil Mark Chapman, sa vrah následne posadil na chodník a začal si čítať.

So samotným páchateľom sa stretli len niekoľko hodín pred samotným aktom. Mark Chapman bol dvadsaťpäťročný muž posadnutý Lennonom. Vraždu si starostlivo plánoval celé mesiace dopredu a ráno 8. decembra 1980 prišiel k budove Dakota, kde celý deň čakal na to, až sa spevák objaví.

V 17:00 prišiel aj s Yoko do svojho apartmánu. Spevák sa ešte stihol ochotne podpísať Chapmanovi svoju novú platňu Double Fantasy, načo sa vrátil do štúdia. Vrah si ju schoval do kvetináča pred budovou a dychtivo očakával Lennonov návrat. Keď konečne o 22:50 vstúpil do budovy, vystrelil Chapman celkom päťkrát; 4 guľky zasiahli Johna Lennona do chrbta. Aj napriek všetkej snahe lekárov zomrel na následky strelných zranení pár minút po príchode do nemocnice.

Keď si polícia pre vinníka prišla, šokovala ju scéna ako z nejakého bizarného záberu – Chapman pokojne sedel na chodníku pred budovou Dakoty a čítal si výtlačok „Ten, kto chytá v žite.“ Knihu si so sebou vzal aj do väzenia, kde po prehľadaní objavili jeho vlastnoručne napísané slová „Toto je moja výpoveď.“

Nikdy sa celkom iste neprišlo na to, z akého popudu sa Chapman rozhodol zabíjať. Sám sa obhajuje slovami, že mal nedostatok sebavedomia a chcel sa presláviť. Na otázku, čo má s vraždou spoločného kniha „Ten, kto chytá v žite“, zareagoval slovami: „Želám si, aby si túto knihu každý aspoň raz prečítal. Je to veľmi mimoriadna kniha, obsahuje veľa odpovedí. A ja dúfam, že v „Ten, kto chytá v žite“ ty odpovede nájdu. Ďakujem . „Sám sa pod toto vyhlásenie podpísal ako Mark David Chapman – chytač v žite.

Baba Vanga „videla“ v Európe v roku 2020 náboženský konflikt

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info