HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Kyjev: Pri pokuse o atentát na miestneho poslanca zastrelili jeho 3-ročného syna!

Zdroj: Volodymyr Petrov / Facebook, Koláž: HD

Neznámi ozbrojenci v nedeľu večer spustili paľbu na auto ukrajinského poslanca priamo v centre Kyjeva. Pri útoku zomrel trojročný syn regionálneho poslanca. Cieľom bol zrejme Vyačeslav Sobolev, podnikateľ a člen okresnej rady, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na policajný zdroj.

V čase útoku za volantom sedel ukrajinský poslanec, uviedol zdroj, ktorý si želal zostať v anonymite. Motív útoku je stále neznámy.

Ukrajina kradne ruský plyn

Ukrajinské ministerstvo vnútra neidentifikovalo majiteľa vozidla ani nepotvrdilo totožnosť obete, oznámilo na sociálnej sieti iba to, že „dieťa zranené pri streľbe zomrelo v sanitke počas prepravy do nemocnice.“

Obeť bola neskôr identifikovaná ako trojročný Oleksandr, piate a najmladšie dieťa Vyačeslava Soboleva. Najvyšší policajný predstaviteľ Kyjeva, Andriy Kryshchenko v pondelok informoval médiá, že polícia už zadržala dvoch podozrivých vo veku 18 a 19 rokov. Obaja majú byť v súčasnosti vypočúvaní.

Policajný riaditeľ bližšie nešpecifikoval, akú zohrali úlohu v pokuse o atentát, uviedol akurát, že vrahovia čakali na auto poslanca Soboleva v susednej budove. Keď poslancov Range Rover zastavil na križovatke, spustili paľbu. Cieľom mal byť práve Vyačeslav Sobolev.

Ruský plynovod Nord Stream 2 začne fungovať v polovici roku 2020

Sobolev, pochádzajúci z Donecka, z jedných ústredných bodov ozbrojeného konfliktu na východnej Ukrajine. V rokoch 2010 až 2011 Sobolev bol šéfom ukrajinskej štátnej energetickej spoločnosti Naftogaz, píše Reuters. Od vypuknutia konfliktov v Donbase od roku 2014 v hlavnom meste došlo k zavraždeniu viacerých vplyvných osobností.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info