Brat zastrelil mladšiu sestru, pretože si ho zablokovala na Facebooku

Na Aljaške zatkli muža, ktorý zastrelil svoju mladšiu sestru po tom, ako si ho zablokovala alebo odstránila z priateľov na sociálnej sieti Facebook.


Polícia z mesta Anchorage uviedla, že 27-ročný Moses Tony Crowe spáchal trestný čin počas Dňa vďakyvzdania po hádke s Amandou Rose Owen.Žena zomrela po prevoze do nemocnice

Polícia prišla do domu v Anchorage o 15:14 tamojšieho času po tom, ako ju upozornili na streľbu. Na mieste našli 23-ročnú ženu so strelným poranením v hornej časti tela. Zomrela po prevoze do neďalekej nemocnice.


Noviny Anchorage Daily News uviedli, že policajti v ten deň prijali dva telefonáty týkajúce sa prípadu. Najprv im volal muž, ktorý sa identifikoval ako strýko obete. Podľa vlastných slov počul ranu, keď pripravoval jedlo a následne našiel ženu, ktorá bola „v bezvedomí, no dýchala“.Zásah špeciálneho tímu SWAT

Potom volala na políciu stará matka páchateľa, ktorá bola zároveň svedkyňou celého incidentu. Ako objasnila, sedela na posteli a rozprávala sa s Owen, ktorá sedela na stoličke, pričom v náručí mala ročného syna. V tom prišiel do miestnosti Crowe, ktorého nahnevalo, že si ho sestra odstránila z priateľov alebo zablokovala na Facebooku.


Psovi sa podarilo zapnúť mikrovlnnú rúru, spôsobil požiar
Sibírskemu huskymu sa podľa hasičov nič nestalo. Čítať ďalej
03 | 12 | 2019 | Imrich Kovačič / SITA

Vnuk potom vytiahol z vrecka zbraň, namieril a vystrelil. Stará matka uviedla, že muž predchádzajúcu noc pil alkohol a spal až do popoludnia.


Crowe po streľbe povedal starej matke, že „strávi zbytok života za mrežami“ a požiadal ju, aby nevolala políciu s tým, že „on to tak nemyslel“. Krátko po tom odišiel z domu. Na jeho zatknutí sa podieľal aj špeciálny tím SWAT. Strelec vyšetrovateľom povedal, že sestru zabil nešťastnou náhodou, keď si „krútil zbraň okolo prsta“. Kauciu stanovili na 500-tisíc dolárov (v prepočte približne 453-tisíc eur).