HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

VIDEO: Trnka na uniknutej nahrávke spomína istý trezor na ministerstve, vraj sú v ňom „míny pre celé Slovensko“

Koláž: HD

Hlas podobný bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi spomína v uniknutej nahrávke istý trezor na ministerstve vnútra, ktorý má obsahovať zásadné tajomstvá štátu. Kompromitujúce materiály vraj môžu ohroziť vplyvných ľudí naprieč celým politickým spektrom. Priznáva Trnka v „diskrétnom“ rozhovore s ex-ministrom Počiatkom. Informuje Denník N.

Na videu z roku 2009 Dobroslav Trnka vysvetľuje Počiatkovi, že vtedy nastupujúceho šéfa rezortu  vnútra – Roberta Kaliňáka upozornil na trezor nachádzajúci sa priamo v budove ministerstva.

Počiatek je nahratý. Na Kočnerovom videu spolu s Trnkom preberá korupčné kauzy na najvyšších miestach!

„Povedal som Kalimu jednu zásadnú vec; Máš tam trezor. Ja viem presne, v ktorej miestnosti ten trezor je.“ Rozpráva s neskrývanou hrdosťou Trnka. „Keď odišiel Palko, tak ten trezor zamkli. Palko z neho nestihol zobrať nič. Nič Nezobral.

Došiel Pado, otvoril trezor a zamkol ho okamžite na šesť zámkov. Za toho pol roka, čo tam bol, na nikoho nevytiahol. Hovorím, choď do toho trezoru, zober si to, uvidíš Ažaltoviča a aj tých picmochov, čo tam mal, atď.“ Pokračuje Trnka.

VIDEO: Belousovová komentuje „miliardára“ Slotu: „Toto je jedna z káuz, za kritiku ktorých ma vylúčili zo SNS“

Na prirodzenú otázku Počiatka o tom, prečo spomínané materiály človek, prezývaný „Pado“ nepoužil, Trnka odpovedá nezrozumiteľne. Vzápätí dodáva, že informácie sú natoľko vážne, že by mohli ohroziť „celé Slovensko“;

„To sú výbušné míny. To nie sú veci, ktoré môžu byť problematické pre niekoho jedného jediného. Sú problematické dajme tomu pre celé Slovensko.“ Hovorí konkrétne vtedajší generálny prokurátor.

Hodnovernosť spomínanej informácii dodáva takpovediac vlažný postoj funkcionárov vládnej strany. Kým podpredseda SMER-u, Juraj Blanár sa v televízii Markíza vyhýbal odpovedi v zmysle „Zavolajte si pána Počiatka, nech vám to vysvetlí,“

Kočnerov arzenál: rušičky, nahrávky, diplomatický pas aj obávaný sejf!

pravá ruka Roberta Fica – Erik Tomáš na margo nahrávky zaujal takpovediac postoj „mŕtveho chrobáka“;„Navodzuje minimálne známky neetického správania. …Je naozaj veľmi zvláštne, že minister financií ide lobovať ku generálnemu prokurátorovi, aby mu vylepšoval imidž,“ vyhlásil Erik Tomáš v diskusnej relácie spravodajskej televízie TA3.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info