HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Ďakujem, ale radšej si ponecháme matku a otca: Putin odmietol politicky korektné tituly rodič číslo 1 a rodič číslo 2

Ilustračné foto Pixabay

Počas diskusie o ruskej národnej identite prezident Vladimir Putin zdvorilo, ale dôrazne prehlásil, že odmieta akúkoľvek predstavu o nahradení tradičných rodinných štruktúr za „progresívnejšie“ príklady, ktoré sú využívané na Západe.

„Povedali ste, že slovo ,matka nemožno nahradiť. Ukázalo sa, že to tak nakoniec môže byť. V niektorých krajinách sa používajú názvy ,rodič číslo jedna a ,rodič číslo dva. Dúfam, že v Rusku sa to nikdy nestane,“ prehlásil v piatok Putin na zasadnutí Rady pre medzietnické vzťahy.

Putinove vyhlásenie prišlo v reakcii na zákonodarcu Viktora Vodolatského, ktorý hovoril o snahách kultivovať zjednocujúcu identitu ruskej mládeže bez toho, aby porušil akékoľvek etnické, náboženské alebo skupinové identity. Slová „matka“ a „rodičia“ sú funkčne rovnaké, ale majú veľmi odlišnú emocionálnu váhu, tvrdí Vodolatsky, rovnako ako „vlasť“ a „krajina“.

Putin tiež s úsmevom okomentoval Francúzsko, kde sa materstvo a otcovstvo nahradilo názvom „sociálna rovnosť“. Vo februári boli francúzske školské formy aktualizované na názvy „rodič 1“ a „rodič 2“ , aby odrážali novú „rodinnú rozmanitosť“.

VIDEO: Rusko a Čína dokončili svoj prvý cezhraničný diaľničný most

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info