Lídrom kandidátky ĽSNS bude Kotleba, posledným bude Mazurek
29 | 11 | 2019 I TASR

ĽSNS do volieb povedie predseda strany Marian Kotleba, na druhom a treťom mieste budú poslanci Národnej rady (NR) SR Rastislav Schlosár a Martin Beluský. Z prvej päťky budú kandidovať aj Eduard Kočiš a Magdálena Sulanová. Nasledujú lekár Miroslav Urban, predseda KDŽP Tomáš Taraba, zdravotná sestra Danica Mikulčáková a primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko.


Posledným na kandidátke bude Milan Mazurek, ktorý prišiel o poslanecký mandát v NR SR po tom, ako ho súd odsúdil za hanobenie národa, rasy a presvedčenia. Kotleba skonštatoval, že ľudia tak budú môcť vo voľbách rozhodnúť o tom, či s jeho výrokmi súhlasia alebo nie.

"ĽSNS ide do týchto volieb s jasnou víziou - obrániť národný a kresťanský charakter SR," vyhlásil Kotleba.

Na otázku, či sa črtá prípadná koalícia po voľbách aj na základe toho, ako poslanci ĽSNS hlasujú v pléne parlamentu, Kotleba odpovedal, že vždy pozerajú na záujem ľudí. "Ak sú návrhy dobré, podporíme, ak nie sú, nepodporíme ich, bez ohľadu na to, kto ich predkladá," podotkol.

Kotleba doplnil, že svoju kandidačnú listinu odovzdali na Ministerstve vnútra (MV) SR v piatok.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020. Oficiálna volebná kampaň sa začala 5. novembra. Politické subjekty môžu na kampaň minúť najviac tri milióny eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Musia mať transparentný účet. Kampaň sa končí volebným moratóriom, teda 48 hodín pred dňom konania volieb.