Ďalší výbuch na severe krajiny; zahynulo najmenej 17 ľudí
26 | 11 | 2019 I TASR

Najmenej 17 civilistov zomrelo v utorok na severe Sýrie neďaleko hraníc s Tureckom pri výbuchu nálože umiestnenej v aute. Informovalo o tom turecké ministerstvo obrany, píše agentúra AFP.


Pri výbuchu bomby v dedine Tal Half neďaleko mesta Ras al-Ajn utrpelo zranenia ďalších približne 20 ľudí, dodalo ministerstvo.

Turecké ministerstvo obrany z útoku obvinilo kurdské jednotky známe ako Oddiely ľudovej obrany (YPG), ktoré Ankara považuje za teroristickú skupinu vzhľadom na spojenie s kurdskými povstalcami vedúcimi desaťročia boj na tureckom území.

V sobotu pri výbuchu v meste Tal Abjad zomrelo najmenej deväť ľudí vrátane štyroch civilistov a ďalších 22 ľudí utrpelo zranenia. Pri inej explózii bomby v aute v meste Tal Abjad, ku ktorej došlo v novembri, zahynulo 21 ľudí.

Turecká armáda a Tureckom podporovaní sýrski opoziční bojovníci dobyli Tal Abjad a ďalšie oblasti na severovýchode Sýrie počas vojenskej ofenzívy proti Kurdom, ktorú Ankara spustila 9. októbra. Zastavenie tureckej ofenzívy zabezpečili dve prímeria, ktoré s Ankarou dohodli predstavitelia Washingtonu a Moskvy.