HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Tisícnásobne predražené platby v Mochovciach. Prečo tam zasahovala NAKA

Fotokoláž / Redakcia

Zásah NAKA v elektrárni Mochovce o ktorom sme písali v stredu, má súvisieť s korupciou dlhoročného manažéra elektrární a malej rodinnej firmy na dodávku sanitárnych služieb, ktorej preplácal faktúry s 1000 násobným predražením. Správu priniesol portál Aktuality.

Manažér elektrární podľa polície preplácal faktúry s 1000-percentným navýšením firme z rodinného domu. Štátom spoluvlastnené elektrárne mali prerobiť zhruba 100-tisíc eur.

Podľa informácií Aktuality.sk polícia v stredu zadržala v areáli Mochoviec Vladimíra Trgiňu, dlhoročného manažéra správy areálu výstavby a služieb v tamojšej elektrárni. Pri zásahu kukláčov zadržali aj konateľa firmy O + V Ondreja Suchanského.

Pellegrini ide proti Ficovi. Chce ho nahradiť v čele SMERu

Práve jeho firma mala elektrárňam dodávať sanitárne práce vrátane odvozu výkalov. Levická spoločnosť si potom práce vyfakturovala s 1000-percentným navýšením oproti skutočnosti a Trgiňa ako manažér ich uhradil.

Podľa správy sú už obaja muži obvinení zo zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločinu podvodu. 

Podľa zistených skutočností malo dôjsť k predbežnej škode na majetku akciovej spoločnosti minimálne vo výške asi 100-tisíc eur,“ uvádza polícia.

Umlčať Kuffu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info