HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Milovaný aj nenávidený. Bývalého brankára Chilaverta chcela zlikvidovať kolumbijská mafia

Pixabay

Kto by si nepamätal slávneho paraguajského futbalového brankára Josého Luisa Chilaverta? Tento niekdajší dlhoročný gólman sa počas hráčskych čias zapísal do sŕdc fanúšikov skvelým zahrávaním štandardných situácií a pokutových kopov.

Pútal však pozornosť aj excentrickým vystupovaním. V 90. rokoch minulého storočia dokonca vyhlásil, že sa jedného dňa stane paraguajským prezidentom. Označil sa pritom za „revolucionára, akého Južná Amerika nezažila od čias Che Guevaru“.

V súvislosti s 54-ročným Chilavertom sa dodnes spája aj situácia z 2. apríla 1997. V domácom zápase kvalifikácie MS 1998 proti Kolumbii (2:1) sa dostal do konfliktu s útočníkom hostí Faustinom Asprillom. Kolumbijčan najskôr opľul Chilaverta, ktorý sa neudržal a protivníka udrel do úst. Obaja „kohúti“ dostali červené karty a zamierili do útrob štadióna v Asuncióne, kde ešte Chilavert uštedril Asprillovi ďalšiu ranu do tváre.

Po viac než dvadsiatich rokoch vytiahol Asprilla zaujímavú historku k tejto inkriminovanej chvíli. „Hneď po zápase mi zazvonil telefón. ‚Som Julio Fierro. Môžeš prísť do môjho hotela?‘ ozvalo sa na druhej strane. Tí ľudia sa ma vtedy opýtali, či súhlasím s tým, aby zabili ‚toho hrubého Chilaverta‘,“ prezradil Asprilla v interview pre Telepacífico, citoval ho aj web sport.pl.

Julio Fierro bol kolumbijský drogový díler, jeden z priateľov známeho narkobaróna Pabla Escobara. Asprilla však vzápätí dodal, ako sa skončil spomenutý rozhovor. „Odpovedal som: ‚Zošaleli ste?‘ Čo sa stane na ihrisku, má zostať na ihrisku,“ doplnil Faustino Asprilla.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info