HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Hrdina dňa: Rus zachránil v petržalskom Draždiaku ranenú labuť!

Foto: Facebook - Sprava CHKO Dunajske, TASR/Tomáš Halász

Na jednom z bratislavských jazier sa do opusteného rybárskeho háčiku zachytila labuť. Ten sa zvieraťu bolestivo zapichol do jazyka. Nebyť obetavej záchrany pána Dimitrii Maleikoviča, ktorý v ľadovo-chladnom počasí neváhal čakať na pomoc desiatky minút len plavkách by to pre labuť dopadlo fatálne. Informujú Dobré noviny.

S mimoriadne pozitívnym príbehom sa na sociálnej sieti podelila Správa chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy. Strážcovia prírody boli privolaní k labuti, ktorá doplatila na ľudskú nezodpovednosť. Do jazyka sa jej totižto zapichol odhodený rybársky háčik.

Oddané domáce zviera zachránilo batoľa pred pádom zo schodov (VIDEO)

Kým sa záchranári cez celé mesto dopravili k ranenému zvieraťu, pomohol náhodný okoloidúci. Pomohol je snáď slabé slovo. Rus menom Dimitrii Maleikovič ani v sychravom počasí neváhal labuť z jazera vyloviť a čakať desiatky minút na brehu len v plavkách.

Labuť bola prevezená do odbornej starostlivosti a podľa veterinárov bude v poriadku.  „Labuť sme vzali na ošetrenie, háčik bol odborne odstránený v Mlynvete a labuť bude v poriadku. Čoskoro ju vypustíme.

Pes hrdinom: Trump zverejnil fotografiu psa zraneného pri operácii proti Baghdádímu

Potom sme však s obavami o zdravie záchrancu kontaktovali. Dozvedeli sme sa, že sa volá Dimitrii Maleikovich. Povedal nám, že sa nemusíme obávať. Je predsa na zimu zvyknutý, pretože je zo Sibíri.“ Ďakujú zvierací záchranári nenápadnému hrdinovi.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info