Veľké národné spájanie: ĽSNS pôjde do volieb s národnými a kresťanskými stranami
13 | 11 | 2019 I Gabriel Matta / SITA

ĽSNS, Národná koalícia, KDŽP Aliancia za Slovensko, Priama Demokracia a Doma dobre podpísali memorandum o spolupráci národných a kresťanských politických strán do budúcoročných parlamentných volieb.


Informovali o tom predstavitelia uvedených politických strán na tlačovej konferencii v Ružomberku.


Memorandum o spolupráci národných a kresťanských politických strán dnes v Ružomberku podpísali zástupcovia Ľudovej strany Naše Slovensko, Priama demokracia, Doma dobre, Národná koalícia a KDŽP - Aliancia za Slovensko. Obsahuje 15 bodov, ktoré chcú strany presadzovať. Sú medzi nimi aj obnova štátnej suverenity, potravinovej sebestačnosti a tiež návrat strategických podnikov do rúk štátu či zriadenie jednej zdravotnej poisťovne.


"Memorandum je pre nás obrovský záväzok, aby sme spravili všetko, čo bude v našich silách, schopnostiach a možnostiach pre to, aby sme Slovensko ubránili pre budúce generácie," uviedol Kotleba.


Kotleba zrejme s Harabinom nepôjde. Podporí vznik "Národného bloku"
Na obzore sa totiž črtá úplne iné spojenectvo. Krajne pravicové strany sa chcú spojiť a vyhrať parlamentné voľby. Čítať ďalej
13 | 11 | 2019 | Gabriel Matta

Kotleba reagoval aj na výzvu Štefana Harabina na spoločné stretnutie, na stretnutie pôjde delegácia strán.  Informuje Nový čas. ”Od dnešného dňa už nezastupujem len ĽSNS, zastupujem ďalšie štyri národné a kresťanské strany. V mene týchto piatich strán môžem povedať, že výzvu prijímame. Pôjde k nemu delegácia našich strán, ktorá mu prinesie memorandum s cieľom, aby si ho mohol naštudovať a aby sa k nemu, ak mu ide o Slovensko, mohol po triezvom zvážení pripojiť," uviedol Kotleba s tým, že posledný možný deň, kedy je možné pristúpiť k memorandu je večer 17. novembra.


Kotleba ponúkol minulý mesiac spoločný postup do budúcoročných parlamentných volieb lídrovi mimoparlamentnej strany Vlasť Štefanovi Harabinovi. Harabin to odmietol so slovami, že si nenechá diktovať žiadne ultimáta. Tento krát však Harabin pozval na stretnutie Kotlebu do sídla strany Vlasť na tento štvrtok.


Parlamentné voľby budú 29. februára 2020.


https://www.hlavnydennik.sk/2019/11/12/slovensko-potrebuje-silny-a-pronarodny-blok-stran/