fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kotleba zrejme s Harabinom nepôjde. Podporí vznik „Národného bloku“

Fotokoláž / Redakcia

Na obzore sa totiž črtá úplne iné spojenectvo. Krajne pravicové strany sa chcú spojiť a vyhrať parlamentné voľby.

Dnes sa očakávalo stretnutie Kotlebu s Harabinom. Líder novej politickej strany Vlasť, Štefan Harabin, pozval predsedu ĽSNS Mariána Kotlebu do centrály svojej strany, kde mali spolu rokovať. Líder ĽSNS však na Harabina nepočkal. Na dnes zvolal tlačovú konferenciu do Ružomberka, kde sa chce vyjadriť k „spájaniu národných síl“, píšu Aktuality. Na tlačovke by mali byť aj zástupcovia viacerých konzervatívnych a národných strán, zrejme však nie samotný Harabin.

Podľa medializovaných informácií chystá ĽSNS spojenectvo so stranou KDŽP, za ktorou stojí exposlanec Obyčajných ľudí Štefan Kuffa či bývalý šéf Matice slovenskej Marián Tkáč. Tí včera ohlásili spojenie s Národnou koalíciou a podľa informácií Hlavného denníka očakávané je aj pripojenie sa strany Doma dobre.

Neistý Pellegrini, Kotleba s Harabinom na vzostupe! (komentár)

Politické strany KDŽP Aliancia za Slovensko, Národná koalícia a strana bývalého ministra poľnohospodárstva pána Vladimíra Chovana Doma dobre sa dohodli na vzájomnom postupe v rokovaní s inými stranami o účasti vo veľkom Národnom bloku,“ píše KDŽP na svojom Facebookovom profile.

O Kotlebovi však v príspevku nie je zmienka. Ich podmienkou spolupráce je, „aby sme aj jednoznačne deklarovali, že budeme rešpektovať demokratické zriadenie, uznávame krivdy a nespravodlivosti spáchané v dejinách na nevinných ľuďoch a odmietame ich“.

Kufa je presvedčený, že takýto “Národný blok” má reálnu šancu spojiť svoje sily a zabojovať o víťazstvo v najbližších parlamentných voľbách.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info