HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Mečiar chcel pôvodne kandidovať s Harabinom

Vladimír Mečiar a Štefan Harabin / Fotokoláž

Vladimír Mečiar sa skutočne vracia do politiky.

Na krku má ešte množstvo škandálov z minulosti, ktoré nie sú dodnes poriadne vyšetrené. Napriek tomu sa snaží vrátiť do politiky cez svoju novú stranu Slovenská liga.

Politický analytik Tomáš Koziak sa pre Nový Čas vyjadril, že Mečiarove nové hnutie nemá veľa šancí na úspech. „Bude to marginálna strana, ktorá loví medzi staršími voličmi. Agenda, ktorú však Mečiar predstavuje, je už zastúpená na slovenskej politickej scéne v takom rozsahu, že sa medzi tých politikov už nezmestí, či sú to Harabin, Danko, Kotleba, alebo Fico s Kollárom. Vo voľbách v roku 2010, keď nedosiahol ani päť percent a stiahol sa z politického života, sa ukázalo, že voličov už proste nemá, čo je spôsobené aj jeho mnohými kauzami,“ povedal Koziak.

Mečiarova strana sa v prieskumoch necelé štyri mesiace pred voľbami ani len nenachádza, no Mečiar nestráca optimizmus. Na sobotnom sneme oznámil, čomu sa chce v politike venovať.

Mečiar podľa portálu cas.sk uvažoval, že by sa spojil aj so Štefanom Harabinom, ktorý si založil stranu Vlasť. „Nikdy som nepovedal, že je medzi nami zlý politický vzťah. Aj sme si pôvodne mysleli, že pôjdeme v jednej strane, pán Harabin sa rozhodol, že ide do Vlasti, tak som povedal dobre,“ povedal Mečiar.

Spoja sa „národné“ sily? Harabin sa stretne s Kotlebom

Mečiara si delegáti zvolili za nového predsedu strany Slovenská liga. Po jeho boku sa ukázala aj bývalá poslankyňa SDKÚ Zuzana Kondrlíková-Plháková, ktorú bolo v posledných rokoch vídať len na spoločenských akciách. Na sneme sa zúčastnilo asi 150 ľudí, ktorí Mečiarovi nadšene tlieskali aj počas jeho úvodnej reči. V príhovore hovoril o znovunadobudnutí národného vlastenectva Slovákov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info