HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Manželia z východu Slovenska poslali do Afriky 60-tisíc eur. Čakali miliónové dedičstvo

Foto: Ilustračné, Zdroj: Paramount pictures

Páchateľ vystupoval ako právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula a v banke v africkom Togu zanechala dedičstvo.

Trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu začala polícia voči osobe, ktorá od manželského páru z Humenného vylákala 60-tisíc eur na poplatky za sprostredkovanie dedičstva vo výške 7,5 milióna dolárov. Páchateľ v komunikácii vystupoval ako právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula a v banke v africkom Togu zanechala dedičstvo.

VIDEO: Zverejnili zábery z polmiliónovej krádeže šperkov v Bratislave!

K prevodu majetku však nedošlo. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

„V dobe od začiatku roka 2018 do októbra 2019, páchateľ prostredníctvom internetovej komunikácie kontaktoval pani Helenu s tým, že je právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula pri autonehode a v banke zanechala 7,5 milióna dolárov. Páchateľ ďalej pani informoval, že tieto finančné prostriedky môžu byť na základe testamentu nebohej ženy prevedené na účet oslovenej Humenčanky,“ uviedla Ligdayová.

Herca Jána Koleníka odsúdili za daňový podvod!

Aby páchateľ potvrdil svoje tvrdenia, posielal poškodenej rôzne certifikáty, pričom žiadal o zaplatenie poplatkov za ne. Celková suma predstavuje 60-tisíc eur. Poškodená podľa polície poslala peniaze cez Western Union do Afriky, dedičstva a ani vrátenia peňazí sa však nedočkala.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info