HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER VÝBER SPRÁV

V Mexiku brutálne zmasakrovali rodinu s deťmi – upálili ich zaživa v autách!

Zdroj: Herika Martinez/AFP via Getty Images

Ozbrojení  útočníci  v severnom Mexiku v pondelok masakrovali najmenej päť členov rodiny vrátane dvoch detí. Ďalší boli zranení. Podľa miestnych médií boli obeťami americkí občania, členovia miestnej mormónskej komunity. Informuje portál 24.hu.

Rodina s priezviskom LeBaron patrila k odtrhutej mormónskej komunite, ktorá sa pred niekoľkými desiatkami rokov usadila v severnom Mexiku. Žiaľ, vo vytúženej krajine sa ich životy skončili strašnou tragédiou.

Čierna mágia a drogové kartely: V Mexiku objavili „svätyňu“ z ľudských kostí aj masový hrob

Miestne médiá zverejnili zábery vyhorených automobilov, ktoré údajne patrili obetiam. Príbuzný rodiny a hovorca miestnych Mormónov – Julian LeBaron označil zločin za masaker. Uviedol, že niektorí členovia jeho rodiny boli upálení zaživa, informovala tlačová agentúra MTI.

V deň tragédie smerovali ženy autom navštíviť s deťmi vzdialenú rodinu, ďalšia z nich plánovala na letisku vyzdvihnúť svojho manžela. Skoro ráno ich trasu na odľahlej ceste na pomedzí mexického štátov Chihuahua a Sonora skrížila skupina mužov.

Ozbrojenci prepadli konvoj troch vozidiel, vedených troma ženami spolu s ich 14-timi deťmi. To, čo sa dialo potom, je šokujúce aj na pomery mexických kriminálnych kartelov. Neznámi násilníci najprv postrieľali matky, na čo autá aj s deťmi zranenými zo streľby zapálili.

Americkí colníci skonfiškovali pri hranici s Mexikom vyše tri tony marihuany

Chihuahua a Sonora, dva mexické federálne štáty susediace so Spojenými štátmi, v krátkom vyhlásení uviedli, že sa začalo vyšetrovanie. Federálne aj miestne bezpečnostné sily boli vyslané do pohraničného regiónu oboch štátov, v ktorých k zločinu došlo. Oficiálne vyhlásenie naznačuje, že zločin má nielen mŕtvych, ale aj nezvestných. Dôvody ohavného zločinu nie sú presne známe.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info