fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Do ruského vojenského arzenálu sa pridajú nové bezkonkurenčné zbraňové systémy, prehlásil Putin

Ruský prezident Vladimir Putin prehlásil, že vojenský arzenál Ruska sa doplní o rôzne nadzvukové, laserové a iné najmodernejšie zbraňové systémy, avšak poznamenal, že s nimi Rusko nebude nikoho ohrozovať.

„Do prevádzky budú uvedené nadzvukové, laserové a iné najmodernejšie zbraňové systémy, aké nemá žiadna iná krajina,“ prisľúbil Putin, keď sa stretol s novo pridelenými vojenskými veliteľmi a prokurátormi v Kremli.

Tieto futuristické zbrane však „nie sú výhovorkou, aby Rusko kohokoľvek ohrozilo,“ zdôraznil ruský prezident.

„Naopak, sme pripravení urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme podporili proces odzbrojovania v súvislosti s našimi najnovšími zbraňovými systémami, ktoré sa vyvíjajú s jediným cieľom – zaručiť bezpečnosť, ktorá sa odvíja od rastúcich hrozieb, ktorým čelíme,“ vyhlásil ďalej Putin.

Minulý rok Putin spôsobil šialenstvo v západných médiách tým, že ohlásil celú novú škálu ruských zbraní vrátane hypersonických a navádzaných rakiet, laserov a podvodných bezpilotných lietadiel s jadrovými motormi.

V tom čase sa o týchto zbraniach vedelo málo, ale postupne sa o hypersonických systémoch zistilo, že sú schopné obísť akékoľvek existujúce protiraketové obranné systémy, vďaka tomu, že letia päťkrát rýchlejšie ako rýchlosť zvuku.

Pakistan nedokázal zabrániť teroristickým skupinám v nábore nových ľudí a v získavaní finančných prostriedkov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info