Bayern Mníchov zdolal Olympiakos Pireus, Juventus Turín zvíťazil v Moskve a už má istotu postupu
06 | 11 | 2019 I SITA

Futbalisti bavorského veľkoklubu Bayern Mníchov zvíťazili aj vo svojom štvrtom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020. Bavori pod vedením dočasného kouča Hansa-Dietera Flicka v domácom súboji B-skupiny zdolali grécky tím Olympiakos Pireus 2:0 (0:0) gólmi topkanoniera Roberta Lewandowského zo 69. minúty a Ivana Perišiča z 89. minúty.

Poľský útočník za brankára Josého Sá usmernil center Kingsleyho Comana z pravej strany, striedajúci chorvátsky stredopoliar premenil na gól svoj prvý dotyk s loptu. Bayern môže mať už v stredu večer vo vrecku definitívu postupu do vyraďovacej časti, ak srbská Crvena zvezda Belehrad doma nezíska všetky tri body s minulosezónnym finalistom LM anglickým Tottenhamom Hotspur.

Bez prehry v aktuálnej edícii Ligy majstrov je aj taliansky Juventus Turín, ktorý v stredu zvíťazil na pôde Lokomotivu Moskva 2:1 (1:1). Tri body pre hostí zariadil gólom v nadstavenom čase druhého polčasu Douglas Costa. "Stará dáma" má v tabuľke D-skupiny na svojom konte desať bodov a je na prvom mieste, bez ohľadu na ďalšie výsledky už má istotu postupu do vyraďovacej časti. Ak večer zvíťazí Atlético Madrid v Nemecku nad domácim Bayerom Leverkusen, tiež bude mať istotu postupu.

Výsledky stredajších zápasov 4. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2019/2020:

B-skupina:
Bayern Mníchov (Nem.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 2:0 (0:0)
Góly: 69. Lewandowski, 89. Perišič

D-skupina:
Lokomotiv Moskva (Rus.) - Juventus Turín (Tal.) 1:2 (1:1)
Góly: 12. Mirančuk - 4. Ramsey, 90.+ Douglas Costa

Zostávajúci program stredajších zápasov 4. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2019/2020:
A-skupina: Real Madrid (Šp.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) /21.00/, Paríž St. Germain (Fr.) - FC Bruggy (Belg.) /21.00/
B-skupina: Bayern Mníchov (Nem.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) /18.55/, Crvena zvezda Belehrad (Srb.) - Tottenham Hotspur (Angl.) /21.00/
C-skupina: Dinamo Záhreb (Chor.) - Šachtar Doneck (Ukr.) /21.00/, Atalanta Bergamo (Tal.) - Manchester City (Angl.) /Miláno, 21.00/
D-skupina: Lokomotiv Moskva (Rus.) - Juventus Turín (Tal.) /18.55/, Bayer Leverkusen (Nem.) - Atlético Madrid (Šp.) /21.00/