fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

VIDEO: Zverejnili zábery z polmiliónovej krádeže šperkov v Bratislave!

Zdroj: polícia SR

Vyrabovali zlatníctvo priamo pod kamerami súkromnej bezpečnostnej služby. Siedmi maskovaní zlodeji behom piatich minút „vybielili“ klenotnívtvom v nákupnom centre na predmestí Bratislavi. Lupiči si odniesli šperky v hodnote pol milióna eur. Sbs-kári vraj nestihli zareagovať.

Znie to ako scenár k akčnému filmu; „Okolo tretej v noci prichádza nenápadné SUV k obchodnému centru Bory Mall v bratislavskom Lamači. Z auta juhokórejskej výroby vychádza sedem pasažierov. Všetci zamierili k bočnému vchodu nákupného centra.

AKTUÁLNE: Z Bratislavského nákupného centra v noci ukradli šperky za pol milióna!

V čase lúpeže bolo nákupné centrum uzavreté, strážila ho súkromná bezpečnostná služba. Lupiči sa zrejme dovnútra dostali cez bočný vchod, ktorý je iba pár metrov od zlatníctva.Podľa našich informácií nestihli sbskári rýchlo zareagovať. Samotná lúpež totiž mala trvať iba necelých päť minút.

Ako je vidieť na policajných záberoch, páchatelia si pri otváraní rolovacej bezpečnostnej brány pomohli páčidlom. Kladivami a sekerou rozbíjali výklady a v rýchlosti kradli šperky. No a podľa prvých odhadov si mali odniesť lupiči šperky v hodnote približne pol milióna eur.

Jeden z páchateľov tiež podpálil pred nákupným centrom vozidlo Ssang Yong Kyron, na ktorom prišli. Páchatelia následne utiekli na doposiaľ neznáme miesto.Zo záberov je jasné, že nešlo o žiadnych amatérov, každý jeden krok si detailne naplánovali. Polícia zatiaľ po sedemčlennej partii zlodejov intenzívne pátra a spolieha sa aj na vaše tipy.

Odvážni okoloidúci zastavili zlodeja šperkov, pričom ho poriadne dokopali na zemi (VIDEO)

Naposledy sa lúpež podobného rozsahu, ako dnes v noci, odohrala pred necelými dvomi rokmi na bratislavskej pešej zóne. Zamrežované dvere klenotníctva vtedy zlodeji doslova vyvalili autom. Odniesli si všetky stojany s klenotmi, ktoré mali na dosah. Škoda sa vtedy tiež vyšplhala na pol milióna. Páchateľov sa doteraz nepodarilo odhaliť.“ Píše portál tvnoviny.sk

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info