fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Bývalý maďarský premiér: Vedľa Ruska budeme vždy len prisluhovačmi – Orbán to vie

Zdroj: János Marjai / 24.hu

Ferenc Gyurcsány, bývalý predseda maďarskej vlády nikdy nenecháva bez komentára stretnutia Putina s Orbánom . Ani teraz to nebolo iné a po stredajšom stretnutí oboch lídrov napísal na Facebook krátky príspevok. Píše portál 24.hu.

„Je to také jednoduché ako násobilka. Putin nemá záujem o silnú Európsku úniu. Ani Orbán. Preto sa našli. Orbán dáva Putinovi spôsob, ako oslabiť Európu. Stretáva sa s ním častejšie na dvojstranných stretnutiach ako ktorýkoľvek z jeho európskych kolegov. Je to jednoduchá matematika,“ analyzoval bývalý predseda vlády.

Putinova návšteva Budapešti ukazuje budúcu politiku Putina aj Orbána

Ďalej píše, že „Rusko je  nepredvídateľnou veľmocou. Plné tisíce problémov. Aby  ich zakryli, v prípade potreby zabíjajú novinárov, uväznia oponentov, okupujú susedné oblasti a podporujú rozdeľujúce hnutia a oživú ruský nacionalizmus.“

Podľa Gyurcsanyho Maďarsko nemá čo hľadať vedľa Ruska. „Nebudeme partnermi, ale zraniteľnými prisluhovačmi. Ale aký úmysel má Putin s Orbanom? Pretože nejaký určite má. Orbán sám nemôže byť taký slepý.“ Uzavrel Gyurcsány.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info