Španielsko - Levante pred vlastnými fanúšikmi šokovalo FC Barcelona
02 | 11 | 2019 I SITA

Poriadny šok pripravili hráčom FC Barcelona futbalisti Levante v sobotňajšom súboji 12. kola španielskej La Ligy.

Favorit síce viedol na pôde klubu z Valencie presným zásahom Lionela Messiho z pokutového kopu 1:0, no Levante malo v druhom polčase skvelú desaťminútovku, počas ktorej prekonalo brankára Marca-Andreho ter Stegena hneď trikrát.

Na 1:1 vyrovnal Jose Campana, vzápätí skóroval Borja Mayoral a klinec do barcelonskej "rakvy" zatĺkol srbský obranca Nemanja Radoja.

"Len ťažko sa hodnotí takýto súboj. V prvom polčase sme sa poriadne nadreli na náš gól, no po zmene strán sme v krátkom okamihu dostali tri góly. Na taký úder sme nedokázali vhodne zareagovať a prehra nás veľmi mrzí," zhodnotil po súboji stredopoliar Kataláncov Sergio Busquets.

FC Barcelona síce zostal na čele La Ligy, no pred druhým Realom Madrid má v tabuľke len jednobodový náskok a "biely balet" má k dobru večerný zápas doma proti Betisu Sevilla.