fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Potvrdené! TV Markíza bude patriť českému miliardárovi Kellnerov

Fotokoláž / Redakcia

Podmienkou dokončenia transakcie je podľa PPF získanie súhlasu akcionárov spoločnosti CME, Európskej komisie a národných regulátorov v niektorých z krajín, kde CME pôsobí.

Český podnikateľ Petr Kellner prevzal mediálnu spoločnosť Central European Media Enterprises (CME), ktorá pôsobí v strednej a východnej Európe a prevádzkuje 30 televíznych staníc, medzi nimi aj televíziu Markíza či českú Novu. Kellnerova PPF Group podpísala dohodu s CME prostredníctvom svojich dcérskych spoločností. Transakcia bola v hodnote približne 2,1 miliardy USD. TASR o kontrakte informovali zo spoločností PPF a CME.

Podmienkou dokončenia transakcie je podľa PPF získanie súhlasu akcionárov spoločnosti CME, Európskej komisie a národných regulátorov v niektorých z krajín, kde CME pôsobí.

„Zrejme infarkt.“ Lietadlo s Babišom muselo na ceste z Japonska núdzovo pristáť

„Nákupom spoločnosti CME, respektíve jej mediálnych aktivít v piatich európskych krajinách, sledujeme predovšetkým cieľ doplniť náš telekomunikačný biznis v strednej a východnej Európe,“ vyhlásil Kellner. Tvrdí, že chcú využiť synergie medzi tvorbou mediálneho obsahu a jeho distribúciou. „Našim motívom je teda predovšetkým rozvíjanie telekomunikačného a mediálneho biznisu,“ deklaruje.

CME považuje za dobre fungujúcu spoločnosť a po jej prevzatí neplánuje PPF žiadne „unáhlené zásahy“ do jej fungovania. „Financovanie transakcie vo výške 1,150 miliardy eur bolo upísané bankami BNP Paribas, Crédit Agricole CIB, Credit Suisse, HSBC, Société Générale a UniCredit,“ spresnila PPF.

Predseda predstavenstva CME John Billock uviedol, že špeciálny výbor predstavenstva spolu s poradcami vykonal rozsiahly prieskum alternatív, ktorý zahŕňal rokovania s významným počtom možných strategických partnerov a finančných skupín. „Toto oznámenie dnes opätovne potvrdzuje náš záväzok priniesť hodnotu všetkým akcionárom,“ vyhlásil.

NOVÝ PRIESKUM: Voľby by so ziskom 22 percent vyhral Smer-SD

Výkonní riaditelia CME Michael Del Nin a Christoph Mainusch povedali, že táto transakcia je pre ich akcionárov „tým správnym a uspokojujúcim vyústením“ jedného z najúspešnejších obratov v podnikaní poprednej mediálnej spoločnosti v rámci nedávnej doby. „Teší nás, že skupina PPF so silnými výsledkami ako prevádzkovateľa podnikateľských aktivít v mnohých odvetviach zdieľa náš pohľad na dôležitosť lokálneho obsahu a jeho schopnosť prilákať k televíznym obrazovkám veľké množstvo divákov,“ skonštatovali. Túto dohodu jednomyseľne schválila správna rada CME na odporúčanie osobitného výboru rady. Najväčší akcionár CME, AT&T Inc., súhlasil, že bude hlasovať za túto transakciu.

Očakáva sa, že akvizícia bude dokončená okolo polovice roku 2020, pod podmienkou schválenia regulačnými orgánmi a splnenia bežných podmienok uzatvárania. Realizácia transakcie nepodlieha žiadnym podmienkam financovania.

Skupina PPF investuje do radu odvetví od finančných služieb cez telekomunikácie, biotechnológie, nehnuteľnosti až po strojárstvo. PPF pôsobí v Európe, Ázii a Severnej Amerike. Skupina vlastní aktíva vo výške viac ako 45 miliárd eur.

CME pôsobí v oblasti médií a zábavného priemyslu. Patrí k predným spoločnostiam v tomto odbore v piatich krajinách strednej a východnej Európy s celkovou populáciou 45 miliónov ľudí. CME vysiela prostredníctvom 30 televíznych staníc v Bulharsku, Česku, Rumunsku, na Slovensku a v Slovinsku.

Dôkazy UFO sa znovu objavili na archivovanej fotografií NASA Mars Curiosity Rover! „Tento mimozemský objekt pod sebou vrhá dokonalo zhodný tieň“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info