HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Aubameyang označil klubového šéfa Borussie Dortmund za klauna

talksport.com

Výkonný riaditeľ nemeckého futbalového klubu Borussia Dortmund Hans-Joachim Watzke si v stredajšom rozhovore pre denník Süddeutschen Zeitung zaspomínal na odchody viacerých bývalých hviezd „žlto-čiernych“ a nevyhol sa ani ich kritike. Medzi nimi bol aj gabonský útočník v službách londýnskeho Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý sa proti Watzkeho tvrdeniam ohradil a nazval ho klaunom.

„Aubameyang hrá v Arsenale vynikajúco, ale pravdepodobne ho viac hreje pohľad na stav jeho bankového účtu, pretože v utorky a stredy býva smutný, že Ligu majstrov musí sledovať iba v televízii,“ uviedol Watzke, ktorý narážal na to, že Dortmund v uplynulých sezónach opustilo viacero kľúčových hráčov aj za cenu neúčasti v najprestížnejšej klubovej súťaži.

Africký zakončovateľ sa o slovách šéfa nemeckého klubu rýchlo dozvedel a reagoval prostredníctvom mikroblogovacej siete Twitter: „Je pre vás lepšie, že som vám nikdy nepovedal, prečo som skutočne opustil Borussiu. Ste klaun, pán Watzke. Pamätám si, ako ste hovorili, že Ousmana Dembélého nikdy nepredáte, ale potom ste uvideli sumu vyššiu ako sto miliónov eur a ihneď ste ponuku prijali. Prosím, nehovorte o peniazoch a nechajte ma na pokoji,“ napísal Aubameyang.

Tridsaťročný útočník zamieril do Londýna z Dortmundu v januári 2018 za 63 miliónov eur. V anglickej Premier League zatiaľ nastrieľal 39 gólov v 56 zápasoch a v aktuálnom ročníku premenil svojich sedem štartov na sedem presných zásahov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info