HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Pri Zlatých Moravciach spadlo stíhacie lietadlo MiG-29, pilot žije

Pri Zlatých Moravciach spadlo v sobotu vo večerných hodinách stíhacie lietadlo MiG-29. Pilot sa katapultoval. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Podľa nej išlo o cvičný vzlet stíhacích lietadiel. Druhé z lietadiel pristálo. Na miesto smeruje minister obrany SR Peter Gajdoš. Nehoda sa stala približne o 21.30 h.

„Pri Zlatých Moravciach nám dnes vo večerných hodinách spadlo stíhacie lietadlo MiG-29. Smerujem na miesto. Najpodstatnejšie je, aby bol pilot, ktorý sa katapultoval, v poriadku,“ napísal na Facebooku minister obrany Peter Gajdoš.

Predseda vlády SR Peter Pellegrini je v intenzívnom kontakte s príslušnými ministrami a má aktuálne informácie o celej situácii. V súvislosti s pádom stíhacieho lietadla Mig-29 pri Zlatých Moravciach to uviedla premiérova hovorkyňa Patrícia Macíková.

„Predseda vlády verí, že pilot je v poriadku a že sa ho záchranným zložkám podarí nájsť v čo najkratšom čase,“ uviedla Macíková. Rovnaké želanie vyslovil na sociálnej sieti aj minister obrany Peter Gajdoš. Ten smeruje na miesto pádu.

NICHOLSONOVÁ ŠOKUJE: Výbor europarlamentu tajne spochybňuje nárok Slovenska na sídlo Európskej agentúry práce

Pilot havarovaného stíhacieho lietadla, ktoré spadlo pri Zlatých Moravciach, žije. Na sociálnej sieti to potvrdil  minister obrany Peter Gajdoš i polícia.

„Podľa prvotných informácií môže za nehodu nedostatok paliva – presné príčiny určí vyšetrovanie,“ uviedli policajti, ktoré zabezpečujú miesto nehody. Zároveň žiadajú verejnosť, aby sa k miestu nehody nesnažili priblížiť.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info