HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Chemický závod vo francúzskom Rouene zachvátil požiar

Požiar v Rouen / AFP

Z miesta sa valí hustý čierny dym, podľa ministra vnútra by však nemal byť nebezpečný.

PARÍŽ 26. septembra (SITA/AP) – Chemický závod v severofrancúzskom meste Rouen zachvátil požiar. Oheň, ktorý v továrni Lubrizol vypukol vo štvrtok skoro ráno, hasí približne 200 hasičov. Ako pre rádio RTL uviedol minister vnútra Christophe Castaner, zatiaľ nemajú hlásenia o zranených.

Z miesta sa valí hustý čierny dym, ako však povedal Castaner, podľa predpokladov by nemal byť nebezpečný. Úrady aj napriek tomu prijali preventívne opatrenia a robia testy kvality vzduchu. V jedenástich okolitých mestách nariadili zavretie škôl a škôlok, obyvateľom domovov dôchodcov nariadili pobyt vo vnútri a obyvateľov v oblasti vyzvali, aby radšej zostali vo vnútri budov. Správa regiónu Seine-Maritime vyzvala ľudí, aby sa vyhli cestovaniu v oblasti, pokiaľ to nie je nevyhnutné.

Perzský záliv je „na pokraji kolapsu“, Rouhani varuje svetových lídrov

Príčina požiaru je už predmetom vyšetrovania.

Závod vyrába prísady do mazív a farieb. Podľa agentúry AP patrí k mnohým priemyselným lokalitám v Európe, ktoré vyžadujú ďalšie bezpečnostné opatrenia pre nakladanie s nebezpečnými látkami. Spoločnosť sa zatiaľ k požiaru nevyjadrila.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info