HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Izrael začal obmedzovať dodávky elektriny do Predjordánska z dôvodu dlhov

Ilustračný obrázok / AFP / SITA

Izrael v sobotu oznámil, že začína s obmedzovaním dodávok elektrickej energie do palestínskych oblastí na západnom brehu Jordánu z dôvodu finančného sporu. Informovala o tom agentúra AP.

Spoločnosť Israel Electric Corporation (IEC) sa podľa svojich vyjadrení k takémuto kroku odhodlala, pretože hlavný palestínsky distribútor elektrickej energie spoločnosť Jerusalem District Electricity Corporation (JDECO) má voči IEC nezaplatené pohľadávky vo výške približne 440 miliónov eur.

Päť dôvodov, prečo vojna s Iránom nebude

Dodávka elektrickej energie má byť podľa palestínskeho distribútora v najbližších týždňoch v niekoľkých mestách prerušená na dve hodiny denne. Spoločnosť obvinila Izrael zo „zveličovania“ v súvislosti s pohľadávkami a prerušenie dodávok elektriny označila za „politické vykorisťovanie“.

Spoločnosť Jerusalem District Electricity Company (JDECO) dodáva elektrickú energiu do oblastí na západnom brehu Jordánu vrátane východného Jeruzalema, Betlehema, Ramalláhu a Jericha. Spoločnosť však viac ako 90 percent elektrickej energie získava od IEC, uvádza spravodajská stránka al-Monitor.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info